1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Отруйний пил над Закарпаттям: чим зараз дихають люди й чи є небезпека в містах і селах?

11424
Суспільство Закарпаття

Останнім часом люди скаржаться на головний біль й печіння в очах.

Отруйний пил над Закарпаттям: чим зараз дихають люди й чи є небезпека в містах і селах?

Цього лютого області України охопив отруйний туман з Польщі й Німеччини. Зокрема про загрозу повідомляли у західних областях України. У цьому випадку слід було запастись медикаментами, респіраторами й не виходити без потреби із власних будинків. Також слід було зачиняти вікна в приміщеннях.

Густий шар пилу, про який застерегли метеорологи, спостерігали в Україні, зокрема, на Львівщині й Закарпатті 6-го лютого.

Читайте також: На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у регіоні уже відзавтра?

Відзначмо, густа хмара пилу огорнула один з районів області ще 4-го лютого, які повідомили очевидці

Нагадаємо, торік в регіоні вже двічі стали свідками підозрілої хмари пилу, що прибула в Україну з Сахари. Незвичний туман також бачили в одному з районів у листопаді на День Всіх Святих. Хоч офіційних підтверджень такого явища не надходило.

Читайте також: Перемога співпаде з Великоднем: війна в Україні йде до завершення?

В мережі Фейсбук точилось ряд дискусій із цього приводу. Люди писали, що відчувають ряд змін у здоров'ї унаслідок поширення пилу, яеий огорнув населегі пункти. Чимало жителів зазначали, що відчувають нестерпний біль у суглобах, печіння в очах, задишку, озноб тощо. Також йшлося й про те, що у жителів ні того ні з сього піднімається жар й болить горло.

Отруйний пил у Дніпрі, Ужгороді й Мукачеві 

Найбільш забрудненим 14 січня було повітря в столиці, як повідомили у Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА. 19 лютого високий рівень забрудненості зафіксували в Дніпрі.

Читайте також: На Закарпатті вже продають перші весняні гриби: вартість шокує (ФОТО)

20 лютого в Ужгороді фіксували високий рівень забрудненості повітря в результаті розсіювання дрібнодисперсних часточок пилу. Небезпеку могли відчути окрема група людей. Було рекомендовано скоротити час, проведений просто неба.

23 лютого, зафіксовано 100%. Попередні показники - 73 %. Такий рівень токсичності в місті вважався загрозливим. У зоні ризику були люди із вадами серця і дихальної системи. 

Читайте також: Закарпатці шукають незвичний делікатес: від 2000 тисяч за кілограм - одна з цінних знахідок (ФОТО)

24 лютого в Ужгороді було зазначено 160 відсотків забрудненості повітря. Містянам радили вкотре зачиняти вікна в будинках.

Найвищий рівень забрудненості фіксували в Ужгороді на одній з вулиць - 157-160%.

Помірний рівень якості повітря 25 лютого було зафіксовано у Мукачеві вулиці Олександра Духновича (індекс — 82).

Найвищий показник забрудненості повітря зафіксували на вулиці Ю. Ревая в Ужгороді, 25 лютого 2025. 

Читайте також: Небезпечні істоти охоплюють регіони: українців атакує смертельна загроза (ФОТО)

Забруднення повітря в Ужгороді та Мукачеві також підтвердили у громадському моніторингу стану якості повітря "EcoCity". Згідно з даними, у містах — погана якість повітря.

Останніми днями якість повітря над Україною істотно покращилась, до того ж дихати стало врази легше після тривалих дощових опадів у регіонах. Добрий рівень повітря останнього тижня фіксують у головних містах регіону. Зокрема, в Ужгороді сьогодні фіксують 31%.

Читайте також: Інцидент в одній з громад Закарпаття й розбірки "по - чорному": як люди відстоювали "живий ресурс" в одному із сіл? (ВІДЕО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber