Більше 2-х місяців українці змушені будуть дотримуватися важливих правил.

В Україні з 1 квітня до 15 червня триватиме щорічний “сезон тиші” — особливий період, закріплений законодавчо для захисту диких тварин під час їхнього розмноження. Згідно із Законом України “Про тваринний світ”, цей час вимагає особливої поведінки від усіх, хто перебуває в лісах, степах та біля водойм.
За інформацією Всесвітнього фонду дикої природи WWF-Україна, весна та початок літа є критично важливими для тваринного та рослинного світу. Саме в цей період у природі відбуваються ключові процеси: квітнуть первоцвіти, народжуються дитинчата диких кабанів і зайців, а пізніше — телята зубрів, оленів, лосів та козуль. У рисі триває шлюбний період, молоді бобри залишають батьківські території, а у птахів починаються шлюбні ігри перед появою пташенят.
Читайте також: Візити до ТЦК офіційно скасовуються: з 1 квітня Міноборони запустило нову потужну функцію - деталі нововведення
“Навіть якщо вам здається, що малеча загубилась або випала з гнізда – облиште її. У більшості випадків батьки тварини поруч. Якщо ви побачили дитинча хижака, наприклад, ведмедя або вовка, негайно повертайте назад”, — застерігають фахівці WWF-Україна.
Земноводні та плазуни, які прокидаються від зимової сплячки, часто перетинають автошляхи, прямуючи до місць розмноження. Змії виповзають на дороги, щоб погрітися на сонці. Також цей період збігається з нерестом багатьох риб, зокрема червонокнижної стерляді прісноводної.
Щоб не зашкодити природі, екологи рекомендують дотримуватися певних правил: поводитися максимально тихо, уникати створення шуму, відмовитися від використання автомобілів та гучної музики. Законом заборонено стрільбу, вибухові роботи, феєрверки, санітарні вирубки, використання моторних човнів та проведення змагань на транспорті.
Читайте також: Пенсіонеру відтяли голову посеред вулиці: жахлива трагедія на Західній Україні (ФОТО)
Важливо розводити багаття лише у відведених місцях, ходити виключно прокладеними стежками, не заходити глибоко в ліс та уникати захаращених ділянок, де можуть бути гнізда наземних птахів. Не слід чіпати тварин, особливо дитинчат, та зривати первоцвіти й інші дикі рослини, багато з яких занесені до Червоної книги України.
Щодо риболовлі, то в “сезон тиші” дозволяється ловити рибу тільки з берега, використовуючи одну вудку або спінінг. Повністю заборонено риболовлю на нерестовищах, підводне полювання, пересування човнами та проведення спортивних рибальських змагань.
Читайте також: Що буде за хитрощі на кордонах? Закарпатські прикордонники "зцілили" українку з інвалідністю (ФОТО)
Читайте також:
- «Будапешт готується до приєднання деяких районів Закарпаття до Угорщини»: що відомо?
- Візити до ТЦК офіційно скасовуються: з 1 квітня Міноборони запустило нову потужну функцію - деталі нововведення
- Отруйний пил над Закарпаттям: чим зараз дихають люди й чи є небезпека в містах і селах?
- На Закарпатті влаштовують масштабні рейди: людей ловлять в обійстях
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Зеленський розкрив: чому Росія не зупиняє війну?
Дипломатія заради миру: головна мета Укр...
04.03.2025 00:30 41538 0 Влада

Трамп рятує фронт: чому Рада дякує Америці?
Подяка від українського народу
04.03.2025 02:13 67677 0 Влада

8 березня в Україні — скасували чи ні?
Чи матимуть українці вихідний у цей день...
05.03.2025 23:07 30656 0 Суспільство

Торгівля органами: що ховається за 56 нирками?
Жах на “чорному” ринку
12.03.2025 06:13 36307 0 Кримінал

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 35357 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 121210 0 Суспільство