1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Війна, окопи й життя "в шоколаді": де найбільше "утікачів" з України в період війни з РФ?

9982

Російське вторгнення в Україну багатьох віддалило від рідного дому.

Війна, окопи й життя "в шоколаді": де найбільше "утікачів" з України в період війни з РФ?

24-го лютого, три роки тому, на території України розпочалась повномасштабна війна із російським агресором. Ряд українців пішли на фронт добровольцями. У бій з окупантом, за суверенність держави і її незалежність стали навіть жінки. У багатьох родинах наразі є ті, що служать у війську з початку "повномасштабки".  На жаль, багатьох уже не має в живих, адже місць ворога постійно зростає, військо поповнюється, у тому числі і озброєння. У той же час ряд українців просто бояться жорстких військових реалій та тих подій, за якими спостерігають в останній період. Багато зневірилось й поспішили спакувати  валізи, щоб знайти своє щастя подалі від України, точніше від жаху війни, що багатьом"надокучив".  У попередній публікації ми писали, як війна в Україні робить вигнанцями закарпатців із рідного дому.

Ніхто не чекав "братню Росію з мечем у руках" одного дня на рідній землі. "Ті, що лишились в окопах",  "на передніх позиціях", то, мабуть, "така у них доля". "Ніхто нікого не змушував іти у пекло війни та брати до рук автомати". Чимало таких реплік лунають із уст "українців", які зараз не в Україні, а за подіями з фронту спостерігають з новин у Фейсбуці та телевізорів. 

Читайте також: Снігопади й різкі морози в Україні до 20 градусів: погодний жах несеться у регіони

Ряд українців почали масово виїжджати в інші країни й перетинати кордон в різний спосіб ще до початку війни в Україні. Тоді ще кордони працювали у більш вільному доступі й чоловіки могли вільно перетинати їх. Загалом, з початку війни держкордон перетнули 6,2 млн українців. Причина — війна Росії проти України.

Скільки українців виїхали у 2024 році та де найбільше їм надали прихисток в умовах війни в Україні?

За даними ООН, на кінець вересня 2024 року тимчасовий захист у європейських країнах мали понад 6 млн українців. Ще майже 600 тисяч українців отримали захист поза Європою.

Найбільше громадян України прийняли Польща та Німеччина — із великим відривом від інших країн.

В Німеччині нині тимчасовий захист мають 1,2 млн українців. У Польщі - 970 тисяч станом на зараз, хоча за весь час війни в цій країні його отримали понад 1,8 млн українців.

Читайте також: Машини-гірлянди й "загін" святих сант на міських вулицях: що незвичного вдалось бачити закарпатцям напередодні? (ФОТО, ВІДЕО)

Втім, деякі експерти вважають, що статистика ООН може інколи двічі враховувати тих людей, які спочатку отримали тимчасовий захист в одній країні, а потім переїхали до іншої, або ж вже були у Європі на момент початку війни.

За даними Євростату, на кінець липня 2024 року тимчасовий захист в ЄС отримали 4,1 млн українців, переважно у Німеччині та Польщі. Майже половина - це жінки, третина - діти, менше чверті чоловіки. За даними Державної прикордонної служби, отриманими на запит ВВС Україна, щомісяця з січня по квітень 2024 року кількість перетинів кордону на виїзд та в'їзд був на рівні одного мільйона людей, але виїздили на кілька десятків тисяч більше.

Читайте також: Гучні салюти Різдвяної ночі: на Закарпатті фіксували ганебні розваги (ВІДЕО)

Проте з травня, коли почалися перші відключення електрики через російські обстріли та запрацював новий закон про мобілізацію, кількість виїздів стала відчутно зростати, а в'їздів – скорочуватися. Так, у травні виїхало майже на 150 тис. людей більше, ніж в’їхали. А у червні — вже майже на 200 тисяч.

Повернення українських біженців на Батьківщину

Радник президента України Олександр Камишін на 7-му німецько-українському бізнес-форумі у Берліні зазначав, що на початку 2025 року має стартувати пілотний проєкт щодо повернення українців з-за кордону. Він реалізовуватиметься спільно з Німеччиною. 

Читайте також: Закарпатці в Італії, США й Великобританії допомагають фінансово українській армії (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber