1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Уже сьогодні та сама довгоочікувана ніч: що зміниться вже з завтрашнього ранку?

897

Зранку 30 березня, коли б ви не прокинулися, це все одно буде на одну годину раніше.

Уже сьогодні та сама довгоочікувана ніч: що зміниться вже з завтрашнього ранку?

Цієї ночі Україна перейде на літній час і всі годинники мають бути переведені на одну годину вперед. На електронних ґаджетах ця процедура автоматична, а от настінні годинники доведеться переводити вручну.

Коли і як потрібно перевести стрілки годинника у 2025 році?

В Україні перейдуть на літній час у ніч проти 30 березня. Годинник потрібно перевести о 3.00 – на годину вперед. Отже, жителі нашої країни в передостанній день першого весняного місяця спатимуть на 60 хвилин менше.

Коли і чому в Україні почали переводити час?

Кабмін ухвалив відповідну постанову 13 травня 1996 року. Після цього всі українці стали двічі на рік переводити годинник – на годину назад під час переходу на зимовий час і на годину вперед при переході на літній.

На нашій території використовується наступний порядок обчислення часу: час другого часового поясу (за Києвом) зі щорічним переведенням годинникової стрілки в останню неділю березня о 3.00 на годину вперед та в останню неділю жовтня о 4.00 на годину назад.

Як в Україні намагалися скасувати переведення стрілок

В Україні вже кілька разів офіційно намагалися припинити переведення часу.

20 вересня 2011 року Верховна Рада випустила постанову, за якою держава мала б більше не повертатися на стандартний зимовий час. Замість нього вирішили залишити літній (1 година вперед) і поширити його на всю територію країни.

Це обурило частину людей, які жили на заході України, бо сонце там встає пізніше, і прокидатися довелося б затемна.

Через критику громадян 18 жовтня 2011 Верховна Рада визнала постанову недійсною. Тоді ж парламент запропонував Кабінету Міністрів упродовж місяця розробити окремий законопроєкт про обчислення часу в Україні і внести на розгляд депутатів.

До нього повернулися аж через десять років, і 3 березня 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні. Однак провалила його під час другого голосування, адже 19 березня його підтримали лише 212 депутатів з 450-ти.

Проєкт закону в парламенті розглядали понад три роки.

Читайте також: Цього року буде по-новому?: чому цьогоріч переведення буде дещо незвичним

16 липня 2024-го Верховна Рада нарешті законодавчо скасувала переведення годинників на літній час. 261 народний депутат підтримав законопроєкт, який встановлює стандартний (зимовий) час і робить його незмінним з 2025 року. Тепер документ має підписати президент Володимир Зеленський.

11 жовтня необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція проти скасування переведення годинників. Тепер президент повинен розглянути і її.

Отже, нардепи підтримали скасування літнього часу і переводити годинники більше не довелося б.

Однак є одна важлива деталь. Річ у тім, що Володимир Зеленський впродовж усіх цих місяців так і не підписав відповідний законопроєкт і, ймовірно, не буде цього робити.

Принаймні, близькі до президента джерела кажуть про це.

У такому випадку перехід на літній час відбудеться як зазвичай навесні. Тобто в Україні і надалі переводитимуть годинник два рази на рік.

Що кажуть медики?

Попри те, що перехід відбудеться аж наприкінці березня, медики радять завчасно готуватися до цього. Адже для організму це стрес.

Насамперед вони радять за тиждень-два до переведення годинників на літній час лягати трохи раніше і прокидатися дещо швидше, хоча б на 10-20 хвилин. Також варто більше гуляти у парках та скверах і уникати використання гаджетів перед сном.

Читайте також: У жовтні це буде востаннє: що тепер діятиме на всій території України?

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber