В Україні триває загальна мобілізація. Термін продовжено до 9 травня.

У 2014—2015 роках, з початком вторгнення Росії до Криму та війни на Донбасі, проведено шість хвиль часткової мобілізації; з 24 лютого 2022 року, коли почалося повномасштабне російське вторгнення, триває загальна мобілізація.
Верховна рада 15 січня ухвалила закони №12404 та №12405 про чергове продовження строку дії воєнного стану і мобілізації в Україні з 8 лютого до 9 травня 2025 року.
Відзначмо, з першого березня цьогоріч набрали чинності нові правила мобілізації. Насамперед, йдеться про оновлення даних в системі "Резерв+"
Читайте також: В Україні бушує страшна хвороба: людей мучить лихоманка. Що за пошесть гуляє в одному із регіонів?
В разі змін в особових даних військовозобов’язані українці повинні оновити їх. Йдеться про адресу проживання, контактний номер телефону та електронну пошту.
Найшвидший спосіб актуалізувати свої дані – застосунок "Резерв+"
В Міноборони України зауважують, що під час оновлення даних направлення на військово-лікарську комісію не видаватимуть. За потреби його нададуть пізніше.
Кого мобілізують з 1 березня 2025
Мобілізації підлягають військовозобов'язані українці віком від 18 до 60 років.
Читайте також: "Апокаліпсис, інопланетний об'єкт чи Божий знак": що бачили в небі над Україною, а також в Польщі й Британії? (ФОТО)
Йдеться про тих, хто має досвід служби у війську, або тих, яких визнали придатними для військової служби.
Окремо для мобілізації виділені категорії людей, яких раніше зняли з обліку, але тепер вони знову визнані придатними до служби, та тих, хто мав статус "обмежено придатний". Вони зобов'язані пройти повторну медкомісію до 5 червня включно.
Також призову підлягатимуть військовозобов'язані 25–60 років без досвіду військової служби та ті, які раніше мали статус "обмежено придатні".
Українці старше 50 років також підлягають мобілізації.
Читайте також: Був майже золотим: на Закарпатті пенсіонери стоять у чергах за дешевим товаром
6 категорій студентів можуть отримати повістки у квітні: кого торкнеться мобілізація
Студенти денної форми навчання зазвичай мають право на відстрочку, однак існують винятки — деякі категорії студентів можуть бути призвані до лав Збройних сил на законних підставах.
Хто зі студентів має право на відстрочку
Мобілізацію студентів регулює Закон України №10449. Право на відстрочку мають студенти, аспіранти, докторанти, які здобувають першу вищу освіту за денною або дуальною формою. При цьому формат навчання може бути дистанційним, пише УНІАН.
Читайте також: Смертельна зустріч: закарпатці фільмують небезпечних істот. Що за "монстр" лякає людей? (ФОТОФАКТ)
Як студенту отримати відстрочку від мобілізації
Щоб уникнути мобілізації, студенту обов'язково потрібно оформити відстрочку в ТЦК. Без цього чоловік може отримати повістку, якщо він старший за 25 років. Для отримання відстрочки у військкомат потрібно подати довідку про навчання з деканату. На документі має бути печатка для конкретного ТЦК. Правильно оформлена відстрочка відображається в додатку Резерв+.
Надається відстрочка на півроку, після чого її потрібно продовжувати. Викладачам зі ставкою понад 0,75 захист від призову дають на рік.
Читайте також: Особливий режим ввели у сусідній із Закарпаттям Словаччині: де загроза й чи може вона вийти за межі країни?
Хто зі студентів може бути мобілізований
Мобілізації підлягають ті студенти, які:
- навчаються за заочною або вечірньою формою;
- здобувають другу або третю освіту (вищу чи професійну);
- мають статус військовозобов’язаного (служили або мають військовий досвід);
- були відраховані з навчального закладу;
- не оформили або не продовжили дію відстрочки;
- перебувають у перерві між рівнями освіти (наприклад, між бакалавратом і магістратурою).
Читайте також: 30 градусів морозу й масштабні сніги в Україні: де й коли фіксували найнижчі градуси й аномальну погоду?
Читайте також:
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Зеленський розкрив: чому Росія не зупиняє війну?
Дипломатія заради миру: головна мета Укр...
04.03.2025 00:30 41381 0 Влада

Трамп рятує фронт: чому Рада дякує Америці?
Подяка від українського народу
04.03.2025 02:13 67534 0 Влада

8 березня в Україні — скасували чи ні?
Чи матимуть українці вихідний у цей день...
05.03.2025 23:07 30586 0 Суспільство

Торгівля органами: що ховається за 56 нирками?
Жах на “чорному” ринку
12.03.2025 06:13 36212 0 Кримінал

На Закарпатті розпочинаються масові рейди: сховати...
Жителів регіону попереджають про відпові...
12.03.2025 16:34 28482 0 Суспільство

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 34870 0 Влада