В магазинах й на ринках іде торгівля сезонним смаколиком.

З початку березня на ринках держави торгують розмаїттям веснях фруктів. Частина смаколиків наразі є імпортною продукцією. Відзначмо, останнім часом вітчизняних товарів у магазинах держави все меншає, імпорт - бере верх.
Що стосується фруктів цього сезону, то їх завозять найбільше з Італії, Іспанії, Греції і Туреччини. На ринках держави наразі торгують імпортними бананами, ківі, гранатом - (від 150 гривень за кілограм). Також у продажі є цитрусові.
Читайте також: Військовозобов'язаним дали строк, в іншому випадку - оштрафують: що слід зробити чоловікам цього березня?
Найбільший попит наразі на лимони, відзначають торгівці, - ходовий фрукт в період вірусів та застуди. Кілограм жовтих екзотів наразі коштує від 100 грн за кілограм.
Весняна вартість мандаринів на ринку - від 70 грн за кілограм. Апельсини – від 60 грн за кілограм. Також є банани - 80 грн за кілограм. Виноград - 180 грн за кілограм.
"Ядерна ягода": найдорожча з усіх - полуниця
Читайте також: Вогонь підходить до приватних будинків, люди у шоці: масштабна пожежа вирує у Мукачівському районі (ВІДЕО)
Традиційним фруктом сезону є полуниця. Її вартість від 200 гривень за кілограм. Ягоди, що з'явились у продажі на українських базарах - імпортні, як і ряд фруктів, якими зараз торгують.
Хоч полуниця і є одним з очікуваних продуктів цього сезону, який всі обожнюють за солодкість, ароматність і рубіновий колір, ягода може стати наслідком серйозних проблем. Наразі у ній багато нітратів.
Читайте також: Небезпечного "монстра" ввезли в країну з екзотичним продуктом: чи слід боятись "чорного вбивці" жителям України?
Медики радять не поспішати з покупкою ранніх ягід. Тим паче не варто купувати їх дітям.
Спокуса чи безпека? На що слід звернути увагу в процесі вибору ягід?
Найкраще вибирати ягоди на території ринку. Там ягоди перевіряють, ягоди щоранку беруть на дослідження. У лабораторії фахівці дізнаються рівень нітратів в продукті — дослідження займає хвилину.
Читайте також: Сюрприз від обленерго: де буде "блекаут" на Закарпатті вже завтра й кому готуватись?
Також слід пам'ятати, що ягоди з вмістом нітратів не ароматні, а іноді віддають гниллю. Натуральна полуниця дуже приємно пахне.
Оцініть колір: хороша стигла полуниця має бути яскраво-червоного кольору. Якщо полуниця темно-червоного кольору, то вона, швидше за все, вже почала псуватися — придивіться уважніше до ягоди, і в більшості випадків ви це помітите. Або такий колір означає, що полуниця росла на нітратах.
Читайте також: Вогонь підходить до приватних будинків, люди у шоці: масштабна пожежа вирує у Мукачівському районі (ВІДЕО)
Звертайте увагу на насіння, яке знаходиться на поверхні полуниці. Якщо насіння опукле, то ягода, швидше за все, не дозріла. А якщо воно знаходяться в певному заглибленні, це означає, що ягода максимально стигла.
Розмір ягоди: всупереч поширеній думці, величина ягід залежить не від кількості нітратів при їх вирощуванні, а від сорту полуниці. Просто є полуниця великих та дрібних сортів, і останній стати величезною не допоможуть жодні нітрати.
Зверніть увагу на хвостик: ще один індикатор якості полуниці.
Читайте також: У пеклі вогню опинилась одна із громад Закарпаття: що зайнялось напередодні в Ужгородському районі? (ВІДЕО)
Листочки на хвостику ягоди повинні бути зелені та м'ясисті. Це означає, що полуницю нещодавно зірвали з грядки. Пожухлі хвостики — знак того, що полуницю зібрали давно, і вона несвіжа.
Полуниця без листочків, швидше за все, говорить про те, що вам так само намагаються продати несвіжу полуницю. Просто листочки видавали вік ягоди, і продавці їх позбулися — з іншої причини відривати хвостики у кожної ягідки не має сенсу.
Якщо перед покупкою продавець дозволить спробувати ягоду, то обов'язково зробіть це. Ягода повинна бути кисло-солодкою, але ніяк не дуже кислою або занадто солодкою.
Читайте також: Закарпатців попередили про небезпеку: що може статись 11 березня й чому слід берегтись?
Читайте також:
- Найбільша неотруйна змія Європи зникає з України: чому люди знищують її
- На Закарпатті оголосили 5 рівень небезпеки з 17 по 19 червня : про що попереджають жителів області
- Забирають усіх: в Україні масова мобілізація — блокпости й перевірки в усіх областях
- "Людей викинуть на вулицю": закарпатцям слід бути готовим. Що загрожує українцям?

На Закарпатті виявили отруту в улюбленій усіма яго...
Смертельна ягода ледь не вбила місцевого...
20.05.2025 22:09 45382 0 Суспільство

Путін націлився на сім регіонів України, ігноруючи...
Путін розширює апетити, прагнучи захопит...
25.05.2025 04:50 64961 0 Влада

Невідомий хижак убив курей у селі біля Львова: дет...
У селі Липники поблизу Львова невідомий ...
31.05.2025 01:42 42672 0 Суспільство

ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою...
В Україні загальну мобілізацію продовжил...
31.05.2025 13:29 116509 0 Суспільство

Найнадійніші вживані люксові авто: топ-10 моделей,...
Преміальні автомобілі обіцяють комфорт і...
10.06.2025 01:45 53939 0 Аналітика

Гігант повзе до людей: на Закарпатті зняли найбіль...
На Закарпатті — нашестя змій. Гади повзу...
14.06.2025 21:14 173648 0 Суспільство