В області почали готуватись до одного з актуальних процесів.

У регіон прийшла весна. Люди активно вже порядкують в обійстях й починають першу посадку овочів й зелені цього сезону. У багатьох на грядках вже зеленіє часник, висаджений торік в листопаді. Ряд господарів уже посіяли петрушку у березні й поспішили посадити на земельних ділянках цибулю. Через два тижні хтось вже планує посадити і першу цьогріч картоплю.
Зазвичай, закарпатці спішать із посадкою цього овоча до одного з найбільших празників - Великодня. Така традиція побутує в закарпатських громадах і досі.
Читайте також: Кислотний дощ чи радіація?: на Закарпатті люди масово викидають томати з городів
А із початку військових дій в Україні ще однією з важливих традицій у регіоні є спільне висаджування картоплі місцевими жителями й переселенцями. Найперше цю процедуру було здійснено в Дубриницько-Малоберезнянській громаді. "Сади Перемоги" в період війни дають плідний врожай.
"Треба старатись, щоб мати своє. Не купляти із магазину, бо там одна дорожнеча. І кожного разу продукти дорожчають", - відзначає Оксана.
"Маю ділянку свою біля хати. Щороку її обробляю - саджу та сію всю зелень, яку треба весною. Бог помагає, руки все зроблять, хоч сили із кожним роком все менше у тих руках", - відзначає газдиня.
Читайте також: Небезпечного "монстра" ввезли в країну з екзотичним продуктом: чи слід боятись "чорного вбивці" жителям України?
"Богу дякувати, днями вже посадила й цибулю на грядку, й петрушку посіяла. Десь 27 числа думаю висадити й першу картоплю у землю", - каже газдиня.
"Щоб мати ранній врожай та не бігти за ним на базар", - відзначає Оксана.
"Земля вже підсохла, погода сприяє", - додає співрозмовниця.
Відзначмо, з початку повномасштабних військових дій, внаслідок дорожнечі у продовольчій сфері, багато місцевих жителів почали обробляти додаткові земельні ділянки, щоб посадити й посіяти овочі. Нагадаємо, торік врази більше люди садили картоплю. На початку сезону 2023-го ціна на картоплю у магазинах стрибнула до 50 гривень за кілограм.
Читайте також: Вогонь у тилу: Закарпаття в біді в результаті масштабних пожеж у всіх районах
Люди обурювались на ціни й на мізерні зарплати. Щоб мати запаси стратегічно важливих овочів, дехто з господарів, замість клумб з квітами, облаштовували такі собі клумби із зеленню, де садили томати, петрушку, буряк, огірки.
Варто відзначити, що й огірки та томати торік були не з дешевих. Останні у багатьох не вродили. Зокрема, на Перечинщині, помідори попсувались у результаті кислотних опадів. Ситуація з огірками розпалила в мережі Фейсбук майже вулкан емоцій.
Цьогоріч ситуація з овочами у магазинах продовжує бути не надто втішною. Дорогими залишаються морква, буряк, помідори, цибуля. Картопля цього року ще більше здорожчала й ціни продовжують залишатись високими.
Читайте також: Військовозобов'язаним дали строк, в іншому випадку - оштрафують: що слід зробити чоловікам цього березня?
Читайте також:
- Зміїний політ над Закарпаттям: величезний плазун опинився у "пастці" (ВІДЕО)
- Закарпатка натрапила на вражаючу золоту знахідку: що знайшла жінка й чому заздрить мережа Фейсбук? (ФОТОФАКТ)
- Найбільший в Україні: якого таємничого гостя зафіксували на березі річки Тиса? (ФОТО)
- Вибухи чули у трьох закарпатських районах: що відомо про ворожий снаряд в одній з громад регіону?

Путін націлився на сім регіонів України, ігноруючи...
Путін розширює апетити, прагнучи захопит...
25.05.2025 04:50 66694 0 Влада

ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою...
В Україні загальну мобілізацію продовжил...
31.05.2025 13:29 118597 0 Суспільство

Найнадійніші вживані люксові авто: топ-10 моделей,...
Преміальні автомобілі обіцяють комфорт і...
10.06.2025 01:45 54297 0 Аналітика

Гігант повзе до людей: на Закарпатті зняли найбіль...
На Закарпатті — нашестя змій. Гади повзу...
14.06.2025 21:14 184341 0 Суспільство

Боєздатним приготуватися: Україна переходить до НО...
Україна переходить до повністю цифрового...
19.06.2025 13:37 383565 0 Суспільство

Ядерна загроза й ракети на Закарпаттям: які райони...
Під час війни в Україні загроза ракетних...
19.06.2025 14:57 86427 0 Суспільство