1. Головна
  2. >
  3. Суспільство
ad

Ціни на м’ясо знову пішли вгору: що буде далі і чи чекати дефіциту?

270

В Україні продовжують зростати ціни на м'ясо, а ситуація на ринку стає дедалі напруженішою.

Ціни на м’ясо знову пішли вгору: що буде далі і чи чекати дефіциту?

За даними Ukrainian Agribusiness Club, подорожчали яловичина та свинина, тоді як курятина поки що тримає стабільну ціну завдяки налагодженим поставкам. Проте експерти застерігають: через здорожчання кормів і зростання витрат на виробництво навіть цей сегмент може не втримати цінової рівноваги, пише Знай.юа.

Наскільки виросли ціни на м'ясо

Згідно з офіційною статистикою, індекс споживчих цін на м'ясні продукти у лютому 2025 року становив 101,45%, що означає зростання вартості в середньому на 1,45% за місяць. У січні цей показник був на рівні 99,63%.

Щодо конкретних цін на основні види м'яса, то станом на 26 лютого вартість продукції у магазинах коливається від 76,95 грн/кг (куряча гомілка) до 319,32 грн/кг (яловичий гуляш). Динаміка цін за рік показує здорожчання м'ясопродуктів у межах 7-22%, а за січень 2025 року – від 2% (свинина) до 7% (яловичина).

Курятина наразі залишається відносно стабільною в ціні, що пов'язано з високою конкуренцією між виробниками. Однак через здорожчання електроенергії та кормів прогнозується подальший ріст вартості цього продукту.

Чому м'ясо дорожчає і чи можливий дефіцит

Фахівці зазначають, що причинами подорожчання є воєнні дії, зменшення обсягів виробництва та проблеми з логістикою.

Яловичина дорожчає через зростання вартості живця на переробних підприємствах, а також скорочення поголів'я. Ситуація зі свининою ще складніша – частина постачальників не може працювати через близькість бойових дій до їхніх господарств.

"Ситуація зі свининою залишається більш напруженою через додаткові проблеми з поставками, зумовлені тим, що частина постачальників не може вести свою діяльність через близькість лінії фронту до їхніх підприємств", – пояснюють експерти аграрного сектору.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пензін також наголошує, що через війну господарства вимушені скорочувати обсяги виробництва, що у перспективі може спричинити дефіцит якісного м'яса на українському ринку.

Читайте також: