Пояснення від фахівців вищої школи адвокатури НААУ.

В Україні батьки повинні піклуватись про своїх дітей до їх повноліття. Тож, якщо людина з тих чи інших причин не бажає виконувати свій обов’язок, вона повинна сплачувати аліменти. На жаль, не всі батьки доживають до 18-річчя своїх дітей. Деякі платники аліментів за життя не виконували своїх обов’язків належним чином, що призвело до виникнення боргів після їх смерті. Чи списуються борги після смерті платника аліментів, або ж вони переходять до його спадкоємців, пояснили фахівці Вищої школи адвокатури НААУ, пише Експерт з посиланням на портал Стіна.
Чи повинні спадкоємці віддавати борги родича
Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України, спадкове майно переходить від померлої особи (спадкодавця) до її спадкоємців разом з усіма правами та обов’язками. Стаття 1218 уточнює, що до спадщини входять усі права та обов’язки, які існували на момент відкриття спадщини, якщо вони не припинилися через смерть.
Проте статті 1219 та 608 ЦК України визначають, що спадщина не включає обов’язки, пов’язані виключно з особистістю боржника, якщо вони не можуть бути виконані іншими особами. Таким чином, зобов’язання зі сплати аліментів припиняється зі смертю платника й не входить до складу спадщини. Ця відповідальність нерозривно пов’язана з відносинами між батьками й дітьми.
Чи можуть забрати спадок через борги по аліментах
Згідно зі статтями 194 та 199 Сімейного кодексу України, аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за попередні десять років, навіть якщо дитина вже досягла повноліття або віку до 23 років у випадках, передбачених законом.
Тож борги за аліментами, накопичені до смерті спадкодавця, залишаються в складі спадщини. Спадкоємці повинні погасити цей борг коштом спадкового майна. Верховний Суд України неодноразово підтверджував це у своїх постановах.
Разом із тим штрафи, пені та інфляційні нарахування не підлягають стягненню зі спадкоємців, оскільки вони є виключно відповідальністю боржника.
Навіть якщо спадкоємець має низький дохід або отримує лише пенсію, це не звільняє його від обов’язку сплатити борги по аліментах спадкодавця. Відповідно до закону, борги покриваються коштом спадкового майна, а не з особистого доходу спадкоємця. Якщо сплатити борг одразу неможливо і немає домовленості про інший спосіб розрахунку, борг може бути стягнутий з майна, яке отримав спадкоємець у натурі.
Читайте також: Після спаду "врізали в небо": курячі яйця укотре несуться в "реактивний політ"
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Взяли майже голого методом сили: що відбувалось в одному районів за участю ТЦК? (ВІДЕО)
- На Закарпатті врізав потужний мороз, люди у шоці: де фіксують найнижчий градус у регіоні?
- Масштабний збір делікатесів: закарпатці шукають незвичний смаколик. За ним стоять черги у ресторанах Європи (ФОТО)
- “ТЦК як вітром здуло”: жінка з рушницею відбила чоловіка та стала зіркою в мережі (ВІДЕО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Торгівля органами: що ховається за 56 нирками?
Жах на “чорному” ринку
12.03.2025 06:13 36538 0 Кримінал

На Закарпатті розпочинаються масові рейди: сховати...
Жителів регіону попереджають про відпові...
12.03.2025 16:34 29091 0 Суспільство

ТЦК не здивує: бойові повістки наперед скасовані
Які повістки можуть надіслати
22.03.2025 01:33 21467 0 Суспільство

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 35816 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 30882 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 153767 0 Суспільство