1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Отримає статус "делікатесу"?: в Україні "задасть жару" один із актуальних продуктів - удар буде масштабним

5367

Ціни рекордно злетять угору.

Отримає статус "делікатесу"?: в Україні "задасть жару" один із актуальних продуктів - удар буде масштабним

Найближчим часом вартість ряду продукції неймовірно зросте на місцевих базарах та в магазинах. Найбільше ціновий ріст варто очікувати на ринку м'яса. Варто відзначити, цей вид продукції сильно здорожчав з початку повномасштабних військових дій в Україні. За два місяці м'ясо здорожчало в Україні на 15 %, зазначають експерти. Весняний "стрибок цін" вже не за горами.

Читайте також: Можуть спричинити астму й інші недуги: що сьогодні фіксують в одному із міст Закарпаття й кому слід остерігатись найбільше?

Вже у березні вартість деяких видів цієї продукції можуть зрости одразу на 5%. Про це розповідають у Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки", повідомляє "Главред".

За словами експертів, станом на 19 лютого 2025 року роздрібні ціни на основні види м’яса в продуктових супермаркетах зросли на 0,6-10,3 % у порівнянні з початком року. Найбільше подорожчала курятина, зокрема курячі стегна (+10,3 %), гомілки (+5,7 %) та філе (+2,6 %). 

Читайте також: На Закарпатті гірська водойма несе потужні льодові плити. Чим це загрожує місцевим жителям? (ВІДЕО)

Також відчутне зростання зафіксовано на свинячу лопатку (+5,2 %).

Зокрема, яловичі ребра тепер коштують 175,45 грн/кг (+1,8 %), а яловичий гуляш – 313,98 грн/кг (+3,3 %). Ціни на свинину також зросли: свиняча грудинка – 179,30 грн/кг (+1,1 %), підчеревина – 181,50 грн/кг (+2,0 %), лопатка – 194,63 грн/кг (+5,2 %), свинячі ребра – 178,97 грн/кг (+1,5 %).

Серед курятини куряча тушка подорожчала до 86,75 грн/кг (+1,5 %), філе – 180,63 грн/кг (+2,6 %), стегна – 115,67 грн/кг (+10,3 %), гомілки – 79,50 грн/кг (+5,7 %).

Читайте також: На Закарпатті фіксують загрозу впродовж тижня: в яких містах людям варто бути обачним?

Домашнє сало додало в ціні 0,6 % і коштує 234,00 грн/кг, тоді як солоне сало, навпаки, подешевшало на 2,2 % – до 242,84 грн/кг. Також зафіксовано зниження вартості свинячої шиї – вона втратила 1,2 % і наразі коштує 259,17 грн/кг.

Зазначається, що вже третій рік поспіль ключовим чинником, який впливає на цінову ситуацію на ринку м’яса, залишається повномасштабна агресія РФ проти України та її негативні наслідки.

За прогнозами Інституту аграрної економіки, у березні очікується незначне зростання цін також на овочі – до 5%.

Читайте також: Під приціл мобілізації потраплять усі: що придумали в Україні для осіб 16-25 років?

Найбільше може подорожчати білокачанна капуста (до 52,5 грн/кг, +2%) та морква (до 36 грн/кг, +2,6%).

"Перш за все, через втрату якісних показників, що пов’язані переважно зі складнощами зберігання найбільш помітно можуть зрости ціни на капусту білокачанну – до 52,5 грн/кг (+2%), а також на моркву – до 36 грн/кг (+2,6%). Ціна на картоплю може зрости до 33 грн/кг (+3,6 %), що, звісно, залежатиме від обсягів постачання, умов зберігання та логістики. Ціна на цибулю ріпчасту, за достатнього рівня пропозиції, залишатиметься практично сталою – до 16 грн/кг", – уточнила експерт.

Читайте також: Війна закінчиться "вже цього тижня", та є важливий нюанс: що має зробити Зеленський найближчими днями?

У попередній публікації ми писали, що в лютому в одній з областей України зросла вартість картоплі, тоді як ціни на овоч у цей період знизились практично в усіх торгових точках.

Відзначмо, торік сезон "другого хліба" видався одним з найбільш невтішних. Дефіциту врожаю посприяли погодні умови - спека й посуха, в результаті в багатьох областях України потерпала городина й садовина, висихали водойми й грибниця в лісах.

Читайте також: Врізало 35 градусів?: Україну стискає в морозних обіймах

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber