1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Війна закінчиться "вже цього тижня", та є важливий нюанс: що має зробити Зеленський найближчими днями?

7113
Суспільство Новини Перечина

Чи закінчиться війна в Україні вже цього року й чи відступить Росія.

Війна закінчиться "вже цього тижня", та є важливий нюанс: що має зробити Зеленський найближчими днями?

Кінець війни в Україні залежить від багатьох чинників. Про ще торік наголосив ветеран, колишній командир взводу батальйону "Айдар" Євген Дикий в ефірі "Еспресо". На запитання, наскільки ймовірне закінчення російсько-української війни до кінця 2025 року, Дикий відповів:

"50/50. Або завершиться, або не завершиться. Мені здається, що гадати на кавовій гущі і вангувати - абсолютно невдячна справа. Факторів, які визначають чи завершиться війна у 2025, 2026 або у 2027 році... й також факторів, які визначають, чиєю перемогою ця війна завершиться, - дуже багато". 

Читайте також: На Закарпатті фіксують загрозу впродовж тижня: в яких містах людям варто бути обачним?


Коментуючи останню заяву президента Украіни Володимира Зеленського, Дикий акцентував, що він говорив про "можливість зробити певні кроки" для завершення війни у 2025 році, а не про "можливість завершення війни" до цього часу. "Ви ж розумієте наскільки велетенська різниця між цими двома меседжами, - підкреслив Дикий. - Народ чує те, що хоче почути… Але я абсолютно згодний з президентом, що можливість зробити дуже серйозні кроки в нас є". Далі, за його словами, усе залежатиме від того, чи використає Україна цю можливість та які кроки у відповідь зробить ворог: "І тільки тоді... стане зрозуміло, коли і як ця війна закінчиться".

Читайте також:  Альтернативна електроенергія на Закарпатті, новий блекаут і захмарний тариф: що українцям готують влітку 2025-го?



Чи зможе Росія вести війну до 2028 року. Що прогнозує Роман Світан?

Війна в Україні може тривати ще щонайменше три роки – до 2028-го, а протягом усього 2025 року триватимуть активні бойові дії. Водночас навіть якщо уявити, що в Україні настав мир, закінчити війну так, щоб Росія більше ніколи не напала знову, неможливо. Про це в коментарі сайту ТСН.ua розповів льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт Роман Світан. За його словами, Росії знадобиться всього кілька років, щоб масштабуватися, відновитися і знову піти в наступ.

Читайте також: В Україні впіймали у кадр незвичну озерну істоту: що за "мутант" і чи безпечний цей вид? (ФОТО, ВІДЕО)

Коли закінчиться війна в Україні

Роман Світан вважає, що за оптимальним прогнозом, якщо західні партнери нададуть Україні всю обіцяну допомогу та озброєння, війна триватиме ще щонайменше три роки. “Рік-півтора знадобиться, щоб звільнити Крим, і ще років зо два видавлювати росіян з Донбасу – до 2027-2028 року", – розповів військовий експерт. Як закінчити війну в Україні, щоб Росія більше не напала Водночас, за словами Романа Світана, закінчити війну в Україні так, щоб Росія більше не напала, нереально. На його думку, про жодні гарантії безпеки “на папері” не може і йтися.

Читайте також: Небезпечне повітря в Ужгороді: чим дихають люди й чи є загрозлива ситуація?

“Це не гарантія безпеки України та Європи. Гарантія безпеки – це розвал російської імперії на складові її держави, як свого часу розвалився Радянський Союз. Тільки цей механізм дасть змогу планувати світ у Європі, принаймні на тій частині Євразії. Іншого варіанту немає”, – каже Роман Світан.

Якщо Росія збережеться як імперія – справа часу, коли вона знову почне експансію, вважає військовий експерт. Причому наступною ціллю Путіна може бути не лише Україна, а й країни Балтії, Скандинавії, Казахстан – аж до Аляски. Тому, за словами Романа Світана, планувати справжній мир можна лише після розвалу Російської Федерації. Довести її до розвалу можуть два механізми – як свого часу було з Радянським Союзом.

Читайте також: Посуха вбила врожай, ціна - б'є людей: вартість картоплі в одному із міст України "задала жару"


“Військова поразка Росії в Україні – як Союз зазнав військової поразки в Афганістані. І найсильніші економічні санкції, які не дадуть змогу Москві оплачувати держпослуги республік, які поневолені Російською імперією. Ось дві причини розвалу та природно кондові, базові умови світу в Європі. Все інше – це сурогат, тимчасове послаблення, не більше. Тому прагнемо саме цього, нам так точно. А Європа чи Америка як братиме в цьому участь – усе залежатиме від їхніх диспозицій”, – каже Роман Світан.


Як бачать наразі кінець військових подій в Україні у США й чи є нагода укласти угоду з Росією?

Читайте також: На Закарпатті люди скаржаться на небезпечний продукт, що беруть всі: яка вартість "вершкової плісені" в магазинах?


Президент США Дональд Трамп впевнений у своїй спроможності укласти угоду з Росією щодо припинення російсько-української війни, припускаючи, що вона може завершитися вже "цього тижня". Про це заявила речниця Білого дому Каролайн Лівітт, яку цитує The Hill.

"Президент і його команда дуже зосереджені на продовженні переговорів з обома сторонами цієї війни, щоб покласти край конфлікту, і президент дуже впевнений, що ми зможемо це зробити цього тижня", — сказав Лівітт журналістам.

Ці коментарі прозвучали після того, як президент Трамп сказав, що президент Зеленський "не має жодних козирів" і йому слід відкласти розмови з міжнародними лідерами щодо подальших мирних переговорів, пише газета.

Читайте також: Під приціл мобілізації потраплять усі: що придумали в Україні для осіб 16-25 років?


Лівітт зазначила, що радник з питань національної безпеки Метт Волтц цілодобово працюватиме над угодою в ці вихідні, і поділилася, що міністр фінансів Скотт Бессент брав участь в обговореннях в запропонованій угоді щодо використання рідкісноземельних металів.

"Коли справа доходить до критичних корисних копалин, це важлива частина для президента. Це дуже важливо для президента, тому що це окупить американські податкові долари", – заявив Лівітт.

Читайте також: Гарячка до 40, люди у паніці: в Україні бушує страшна недуга. Чи дійсно вірус є "штучно розпиленим"?

 

Що відомо про угоду між США та Україною про рідкісноземельні метали

12 лютого Зеленський повідомив, що міністр фінансів США Скотт Бессент привіз в Україну чернетку угоди про доступ до українських корисних копалин на 500 млрд доларів в обмін на допомогу Вашингтона. Президент тоді зазначив, що українська сторона хоче вивчити деталі документа якнайшвидше. 14 лютого стало відомо, що Україна доопрацювала драфт меморандуму щодо партнерства і передала його американській стороні. 15 лютого на полях Мюнхенської конференції безпеки Зеленський заявив, що не дав підписати зі США угоду про рідкісноземельні метали, бо вона не готова для захисту українських інтересів.

Читайте також: Дешевий імпорт - небезпечна отрута в пакеті: що завезли в Україну із Польщі у великих масштабах?


Що було вже до цього?

12 лютого президент США Дональд Трамп поговорив із Путіним. Він заявив, що мав, цитую, "тривалу та дуже продуктивну" телефонну розмову з президентом Росії. А речник Путіна Пєсков заявив, що ця розмова тривала півтори години. Трамп зазначив, що спочатку, як погодилися обоє співрозмовників, вони хочуть, цитую, "зупинити мільйони смертей" у війні Росії проти України. Щоправда, цинічно це лунає від країни-агресорки, яка сплановано розпочала цю криваву війну.

Читайте також: Німці, турки, угорці й "золотий ідол": де шукати найбільшу золоту нішу у Закарпатській області?


Трамп також повідомив, що сторони домовилися, щоб "відповідні команди негайно розпочали переговори". Телефонна розмова президента США з диктатором РФ не стала аж зовсім несподіваною – зрештою, сам Трамп неодноразово казав, що хотів би якнайшвидше її провести. Так само, як і наміри Трампа не просто поговорити, а й зустрітися з Путіним. Речник Кремля Пєсков уже заявив, що Трамп і Путін доручили помічникам негайно розпочати опрацювання зустрічі на найвищому рівні. Як стало відомо, зустріч може відбутися в Саудівській Аравії яка, зауважу, не є підписантом Римського статуту Міжнародного кримінального суду і не зобов’язана затримувати воєнного злочинця Путіна.

Читайте також: Землетрус в Угорщині: закарпатців застерегли про ймовірну біду на прикордонних територіях


Ще важливіше – те, що зміст розмови з Путіним, виходячи з американської комунікації, не лише не погоджувався з Україною, а й різко суперечить українській позиції за низкою ключових питань. Тож які заяви зробив Трамп? Допис Трампа про розмову з Путіним містить абсолютно ті самі уявлення про війну в Україні, які він транслював і раніше. Щоправда, новою деталлю став дивний пасаж про боротьбу американців і росіян пліч-о-пліч у Другій світовій війні, про яку Трамп згадав у дописі. Він також не зауважив, хто ж на кого напав. Є просто "війна з Росією/Україною" (саме таке формулювання вжив Трамп), є багато загиблих з обох сторін, тому війна "має закінчитися".

Читайте також: Суїцид на Хмельниччині й інциденти у закарпатських ТЦК. Що в них спільного й чому люди бояться?


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber