1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В Україні впіймали у кадр незвичну озерну істоту: що за "мутант" і чи безпечний цей вид? (ФОТО, ВІДЕО)

3491
Суспільство Закарпаття

Унікальними кадрами поділились в мережі Фейсбук.

В Україні впіймали у кадр незвичну озерну істоту: що за "мутант" і чи безпечний цей вид? (ФОТО, ВІДЕО)

У соцмережах обговорюють відео, на кадрах якого зображено звірку, що жадібно їсть мертвого окуня на замерзлій  ковдрі зі снігу. Автор відео коментує, що жодного разу не бачив такої істоти. Вона  схожа на мишу, втім це не полівка й не землерийка, відзначає дописувач. На пацюка "звір" не схожий. Мордочка у тварини - вузька й видовжена, голова мізерна, живіт - білий. Сама схожа на "м'ячик", додає автор відео

Читайте також: Під приціл мобілізації потраплять усі: що придумали в Україні для осіб 16-25 років?

Що ж це за звір - намагаються відповісти в коментарях

Чудо-звіра тут охрестили по - різному: "пискун", "довгоносий білозуб". Дехто навіть жартує, що це "мишопінгвін", судячи з дивного вигляду й округлої форми його живота з білим пухом. 

Однак, знавці інформують, що ця звірка - водяна землерийка. Врази більша від звичайної миші. Друга її назва - кутора, відзначають у коментарях. У тварини узимку - пришвидшений метаболізм, вона  мусить постійно їсти. В слині кутори є отрута з паралітичною дією. Для людей тварина безпечна.

Читайте також: Гарячка до 40, люди у паніці: в Україні бушує страшна недуга. Чи дійсно вірус є "штучно розпиленим"?

Любить воду, гнізда влаштовує в норах інших дрібних ссавців 

Рясоніжка, кутора (Neomys) — рід ссавців з родини мідицевих (Soricidae) ряду Мідицеподібні (Soriciformes) надряду комахоїдних (Insectivora).

Разом з деякими іншими групами дрібних ссавців відноситься до несистематичної групи Землерийки. Цей рід відомий також під такими вернакулярними назвами, як кутора (у часи О. Черная так називали усіх землерийок родини Soricidae), водяна землерийка (найдавніша назва).

Читайте також: Масовий розшук й затримання — українцям готують жорсткий режим. Що планують у Раді?

Екологія 

Рясоніжки живуть переважно у заплавах річок та біля берегів стоячих водойм (озер, ставків), проте найчастіше і у відносно великій кількості зустрічаються тільки біля малих річок. Гнізда влаштовують в норах інших дрібних ссавців або в природних порожнинах — під корінням, серед каміння тощо. Полюють на дрібних водних тварин, переважно безхребетних. Один з найулюбленіших об'єктів живлення рясоніжок — рачки-гамаруси. Існує думка, що рясоніжки можуть завдавати помітної шкоди рибництву, знищуючи мальків риб, проте за фактичної щільності рясоніжок (рідко більше 1-2 особин на 100 м берегової лінії) така думка є явним перебільшенням.

Читайте також: Ніхто не уникне відповідальності: українцям готують пекельні обшуки у власних домівках?

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber