Українці за кордоном невдовзі оніміють від тиску, який запроваджує Європа.

Європейські країни можуть посилити тиск на українських біженців, які не хочуть інтегруватися, змушуючи їх або адаптуватися до нових умов, або повертатися додому.
Таку думку висловив доктор економічних наук Андрій Гайдуцький, коментуючи майбутню політику щодо переселенців.
Що зміниться вже наступного року
За його прогнозами, до березня 2026 року ситуація для українців за кордоном залишатиметься відносно стабільною, однак уже зараз влада в різних країнах заохочує біженців працювати, вивчати мову та соціалізуватися.
Європейський Союз має дефіцит робочої сили, проте кожна країна має свої вимоги до інтеграції українців. Наприклад, у Польщі, Німеччині чи Чехії створюють програми підтримки для працевлаштування, тоді як у скандинавських країнах можуть висувати жорсткіші умови для подальшого перебування.
Чи повернуться українці додому?
За оцінками Гайдуцького, приблизно 2 мільйони з 7 мільйонів українських біженців у Європі можуть повернутися в Україну після війни.
“Влада ЄС поступово змінює політику. Спочатку йшлося про гуманітарний захист, а тепер акцент – на інтеграції в економіку. Якщо українець не хоче працювати, є ризик, що його статус переглянуть”, – пояснює експерт.
Таким чином, подальше перебування в Європі для біженців буде залежати від їхньої готовності адаптуватися до життя в нових умовах.
Читайте також:
- "Апокаліпсис, інопланетний об'єкт чи Божий знак": що бачили в небі над Україною, а також в Польщі й Британії? (ФОТО)
- Особливий режим ввели у сусідній із Закарпаттям Словаччині: де загроза й чи може вона вийти за межі країни?
- Був майже золотим: на Закарпатті пенсіонери стоять у чергах за дешевим товаром
- В Україні бушує страшна хвороба: людей мучить лихоманка. Що за пошесть гуляє в одному із регіонів?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 29058 0 Суспільство

Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 25181 0 Суспільство

Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 19788 0 Суспільство

Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 19112 0 Суспільство

Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 6000 0 Суспільство

Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 11538 0 Суспільство