1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В Україні ввели жорстку заборону: почала діяти в усіх областях

14580
Суспільство Закарпаття

В областях України почали діяти певні вимоги.

В Україні ввели жорстку заборону: почала діяти в усіх областях

З 15 лютого в Україні почала діяти  заборона на вилов щуки. Вона триватиме  до 31 березня включно.

Таку заборону вводять весною, щоб зберегти та примножити популяцію щуки. Ця риба водиться в річках, озерах та ставках.

Нерест відбувається при температурі від +3 до +7°C. Зазвичай на мілководді, де є водорості. Ікра прикріплюється до водної рослинності й орієнтовно за 2-4 тижні з’являються мальки.

Читайте також: Підопічних утримують у жахливих умовах: шокуючу смертність фіксують в інтернатному закладі на Закарпатті (ФОТОФАКТ)

Введена заборона дозволяє зберегти популяцію хижої риби. Штраф за порушення цієї вимоги становить 3468 гривень за особину.

Також передбачена кримінальна відповідальність за завдані природі збитки у великих та особливо великих розмірах

За "Правилами любительської риболовлі" в Україні заборонено ловити рибу:

  • коли йде нерест - з 1 квітня і до 30 травня /19 червня включно (на річках та їхніх притоках/на водосховищах, озерах, затоках відповідно);

Читайте також: Росіяни підірвали радіаційний об'єкт у Чорнобильській зоні: що загрожує світу вже зараз?

  • під час її зимівлі - з 1 листопада і до початку нересту (цей час щорічно встановлює рибоохорона).

Точні терміни, коли закінчується заборона на риболовлю, можуть коригуватися. Наприклад, під час зимівлі не дозволяється ловити рибу в зимувальних ямах. Також ці терміни можуть залежати від того, коли саме нереститься певний вид риби, від регіону та водойм.

У 2023 році з'явилася нова заборона - у період з 15 лютого до 31 березня забороняється ловити щуку.

Читайте також: Радіаційна загроза над Україною: чим слід зробити запаси в найбільш доленосний момент?

Наразі в Україні також  заборонено вилов раків - до 30 червня (штраф - 3332 гривень за кожного виловленого рака або може бути кримінальна відповідальність). Після завершення заборони можна буде ловити не більше 30 раків на добу кожному.

Яка норма вилову риби в Україні

В Україні діють норми щодо того, скільки риби можна ловити на одну людину на добу (календарні). Одному рибалці за цей час дозволяється зловити 3 кг риби (одного виду), а також одну рибу дозволеного виду і розміру (її також називають "трофей"). Приміром, це може бути сом з мінімальною довжиною не менше 60-80 см або судак - довжиною 42 см.

Читайте також: Масштабний карантин у Закарпатській області: де ввели "строгий режим"?

Ці всі норми прописані в додатку 2 до "Правил любительського рибальства". При цьому під час нересту один рибалка може використовувати одну вудку - поплавкову чи донну - але з двома гачками, або ж спінінг з однією штучною приманкою. Також ловити рибу можна тільки з берега озера чи річки. Після завершення нересту (і заборони) дозволяють одному рибалці використовувати до 7 гачків.

Які види риб можна ловити без обмежень в Україні

В оновлених "Правилах любительської риболовлі" скасували норму вилову деяких видів риб - сюди, зокрема, належать сонячний окунь, ротан, тюлька, синька, верховодка. Також у правилах з'явилася норма "прилову" (це рибка, розміром менша за норму) - його може бути не більше, ніж 10% в улові.

Читайте також: Підопічних утримують у жахливих умовах: шокуючу смертність фіксують в інтернатному закладі на Закарпатті (ФОТОФАКТ)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber