1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Таємничий вхід чи печера: що знайшли закарпатці на одному зі старих фото в мережі Фейсбук? (ФОТОФАКТ)

7526
Суспільство Закарпаття

Незнайомий об'єкт виявили  на одній зі світлин, що потрапила у Фейсбук.

Таємничий вхід чи печера: що знайшли закарпатці на одному зі старих фото в мережі Фейсбук? (ФОТОФАКТ)

Раритетну світлину з минулого оприлюднили в соцмережі в одній із місцевих спільнот. На ній - давній Севлюш (Виноградів). До 1946 року Си́влюш — місто на заході України, у Берегівському районі Закарпатської області, центр Виноградівської міської громади. Виноградів — центр великого сільськогосподарського району, і зв'язаний мережею залізничних і автомобільних магістралей з іншими містами області. Близькість до кордону з Угорщиною та Румунією (не більше 15–20 кілометрів) сприяє налагодженню тісних контактів з іноземними інвесторами.

Читайте також: Росіяни підірвали радіаційний об'єкт у Чорнобильській зоні: що загрожує світу вже зараз?

Подейкують, що ця територія була заселена ще в часи палеоліту. А Чорна гора, в підніжжі якої і лежить місто, була великим вулканом.

Цікаво, що саме Севлюш першим, серед інших міст сучасного Закарпаття, отримав статус королівського міста. В документах за 1262 рік місто згадується, як королівське.

Що ж привернуло увагу місцевих на давньому фото з минулого Севлюша у мережі Фейсбук й чому це важливо на сьогоднішній день?

Читайте також: Ніхто не уникне відповідальності: українцям готують пекельні обшуки у власних домівках?

На світлині, датованій 1955 роком, виставлений у мережі Фейсбук, зображено місто Севлюш». 

Перші згадки про нього зустрічаються у 1262 році, коли Іштван V надав містечку статус вільного королівського міста. Сама ж назва «Севлюш» з'явилась у XV столітті, що в перекладі з угорської означає «виноградний». 1946 року Севлюш перейменований у Виноградів. Назви міста іншими мовами:

Читайте також: Суїцид на Хмельниччині й інциденти у закарпатських ТЦК. Що в них спільного й чому люди бояться?

  • латинською Szeuleus,
  • польською Winogradów,
  • румунською Seleuşu,
  • російською Виноградов,
  • словацькою (Veľký) Sevľuš, Vinohradov(o),
  • угорською Nagyszőlős,
  • чеською (Velká/Velký) Sevl(j)uš.

Читайте також: Німці, турки, угорці й "золотий ідол": де шукати найбільшу золоту нішу у Закарпатській області?

Розглядаючи фото, чимало містян пригадали, як виглядало їх місто в минулі часи. Однак, певні об'єкти на цій світлині  місцевим жителям не надто знайомі й залишаються таємницею. Зокрема, йдеться про бетонну споруду, яка розмістилась на фото зправа. Хтось каже, що це може бути вхід у тунель (під Чорною горою є багато печер).

Дехто ж гадає - що це запасний вихід із бомбосховища (на той час їх у Севлюші та й взагалі в Україні їх збудували багато). Водночас, чим є насправді цей історичний об'єкт - не відомо. А ви знаєте, що за споруда на цій світлині? Діліться коментарями.

Читайте також: Епідемія бере в лапи все більше дітей: на Закарпатті - найжахливіша ситуація з кількістю хворих на грип і ГРВі

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber