1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Росіяни підірвали радіаційний об'єкт у Чорнобильській зоні: що загрожує світу вже зараз?

7390

Є влучання російського дрону у захисний саркофаг на території АЕС.

Росіяни підірвали радіаційний об'єкт у Чорнобильській зоні: що загрожує світу вже зараз?

Напередодні, 14-го лютого, Росія влучила в об'єкт Чорнобильської АЕС.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив цієї ночі в укриття 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції.

«Це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою – з усіма, хто хоче справжньої безпеки для людей. Єдина держава у світі, яка може атакувати такі обʼєкти, окуповувати територію атомних станцій та вести бойові дії, взагалі не рахуючись із наслідками, – це сьогоднішня Росія. І це терористична загроза всьому світові», - сказав він.

Читайте також: Німці, турки, угорці й "золотий ідол": де шукати найбільшу золоту нішу у Закарпатській області?

Чи є ризик ядерної загрози для областей України. Що кажуть у МАГАТЕ?

Вибух, влаштований росіянами на Чорнобильській АЕС напередодні також підтвердило МАГАТЕ. В  агентстві уточнили, що дрон врізався в дах нової захисної оболонки, яка захищає зруйнований четвертий реактор на ЧАЕС. Вибух спричинив пожежу на даху ізоляційної оболонки.

У МАГАТЕ додають, що пожежники відреагували за лічені хвилини й ліквідували вогонь. За інформацією  спостерігачів, наразі жодних ознак прориву внутрішньої захисної оболонки немає. Також відомо, що обійшлося без жертв унаслідок вибуху.

Читайте також: Ніхто не уникне відповідальності: українцям готують пекельні обшуки у власних домівках?

Директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що інцидент у Чорнобилі та нещодавнє посилення військової активності навколо Запорізької АЕС підкреслюють постійні ризики ядерної безпеки.

Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що ситуація на ЧАЕС стабільна. Втім, він наголосив, що росіяни цілком свідомо запускають дрони над станцією, постійно експериментують з висотою прольоту "Шахедів" і намагаються здійснювати польоти якомога нижче.

"Вони несуть ядерну загрозу для світу, який інвестував у безпеку на ЧАЕС. Москва винна в Чорнобильській катастрофі, та сама Москва зараз несе загрозу ЧАЕС", - додав Коваленко.

Читайте також: Епідемія бере в лапи все більше дітей: на Закарпатті - найжахливіша ситуація з кількістю хворих на грип і ГРВі

Що відомо про саркофаг, що береже світ від радіації?

«Укриття» на ЧАЕС (більш відомий як «Саркофаг») – ізоляційна споруда над четвертим енергоблоком, побудована до листопада 1986 року після вибуху 4-го реактора.

Термін експлуатації саркофага був запланований на 20-40 років, тому у 2000-х роках запроєктовано нове укриття. Новий чорнобильський саркофаг почали споруджувати 2012-го, а здали в експлуатацію 2019 року. «Новий безпечний конфайнмент» (НБК), має забезпечити захист аварійного блоку Чорнобильської АЕС на 100 років.

Читайте також: Суїцид на Хмельниччині й інциденти у закарпатських ТЦК. Що в них спільного й чому люди бояться?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber