Жителям радять остерігатись.

Минулого разу над Україною нависла хмара шкідливого пилу з Німеччини й Польщі. Про небезпеку застерегли українців напередодні 6-го лютого. Під загрозою були західні території України й зокрема Закарпаття.
Відзначмо, загрозливий пил із Сахари торік двічі мали змогу спостерігати у багатьох областях України. Світлинами з хмарою пилу над будинками й міськими спорудами закарпатці ділились в мережі Фейсбук. Відзначалось, що брудна хмара, яка нависла в повітря несла загрозу окремій групі людей, зокрема тим, в кого астма й проблеми із серцем. Жителям радили не виходити на подвір'я в цей час, не відчиняти вікон в будинках.
Читайте також: Закарпатці були у шоці: на Перечинщині в лютому випав град в одному із сіл (ФОТОФАКТ)
Напередодні в багатьох ЗМІ теж поширилась інформація про начебто повторну загрозу - "брудну хмару", що прийде в Україну. Чергового забруднення, як йшлося у повідомленнях, варто було очікувати сьогодні, 13-го лютого. Цю інформацію спростували в Укргідрометцентрі.
Який стан повітря сьогодні в Ужгороді?
Фіксують шкідливий рівень для більш вразливих категорій населення.
Індекс якості атмосферного повітря, розрахований за формулою NowCast (US EPA) для головного забрудника повітря – дрібнодисперсного пилу фракції 2,5 мікрона, в місті Ужгород станом на 09:00, 13 лютого 2025 року дорівнює 111.
Читайте також: "Пандемічний режим" в освітніх закладах Закарпаття: в яких районах епідемія "задає жару" найбільш потужно?
Це шкідливий рівень для чутливих груп забруднення атмосферного повітря, який може спричинити дискомфорт при диханні у людей із захворюваннями легенів, таких як астма, а також у людей з серцевими захворюваннями, дітей і літніх людей.
Попередні спостереження
Ужгород за рівнем забруднення атмосфери перебуває у другій десятці українських міст
За офіційними даними 2009 року, Ужгород за рівнем забруднення атмосфери перебуває у другій десятці українських міст.
Читайте також: Три дні фантастики в небі: вражаючу "містику" фільмували над Закарпаттям у різних районах (ФОТО)
Проте, як свідчить динаміка минулих років, ці показники щороку знижуються.
Викиди в атмосферу спричинюються джерелами двох типів: стаціонарними і рухомими. На Закарпатті та в обласному центрі зокрема найбільшої шкоди повітрю завдає автотранспорт. Найменше шкідливими з категорії «рухомі джерела» є авіаційний, залізничний і водний транспорт. Їхня частка у забрудненні довкілля становить приблизно 2%, тоді як автівок – 79% від загальної кількості викидів.
Читайте також: У трьох районах Закарпаття - аварійні відключення: де впровадили "режим свічок" у регіоні?
Читайте також:
- Візити до ТЦК офіційно скасовуються: з 1 квітня Міноборони запустило нову потужну функцію - деталі нововведення
- Отруйний пил над Закарпаттям: чим зараз дихають люди й чи є небезпека в містах і селах?
- На Закарпатті влаштовують масштабні рейди: людей ловлять в обійстях
- Не сакурами єдиними: на Закарпатті цвіте рослина з епохи динозаврів — одна з найдавніших (ФОТО, ВІДЕО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Трамп рятує фронт: чому Рада дякує Америці?
Подяка від українського народу
04.03.2025 02:13 67685 0 Влада

8 березня в Україні — скасували чи ні?
Чи матимуть українці вихідний у цей день...
05.03.2025 23:07 30658 0 Суспільство

Торгівля органами: що ховається за 56 нирками?
Жах на “чорному” ринку
12.03.2025 06:13 36317 0 Кримінал

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 35383 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 28902 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 125685 0 Суспільство