1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Космічний паразит": що знайшли в українському лісі й чи "воно" є безпечним? (ФОТО)

4298
Суспільство Закарпаття

В українському лісі натрапили на незвичний "об'єкт".

"Космічний паразит": що знайшли в українському лісі й чи "воно" є безпечним? (ФОТО)

В лісах України досі шукають смачнючі трофеї, а знахідками діляться у мережі Фейсбук в різних тематичних спільнотах. Одна з популярних спільнот України, в якій щоразу виставляють світлини з лісовим грибним скарбом, є група "Гриби". Цьогоріч літній сезон грибів, хоч і видався украй дефіцитним у плані збору й заготівлі грибів. Однак, восени грибники радо ділились багатством трофеїв у соцмережах. Вражаючі знахідки упольовують навіть узимку.

Читайте також: Закарпатця потягнули у ТЦК "голого" й "босого"?: люди у шоці і б'ють на сполох

Серед смачних й делікатесних трофеїв, знайдених у зимових лісах, були зимовий опеньок або фламуліна, Юдине вухо (смакує в салатах, можна їсти навіть сирим, кажуть гурмани). Також в припорошених снігом з початку грудня лісах людям траплялись і ароматні гливи. Подеколи, знахідки були настільки в недоступних місцях, що їх важко було дістати без палиць. З цього приводу у мережі ще й жартували, начебто треба до лісу "вудки й драбини".

"Пальці мерця", які знайшли взимку цього разу - були не менш унікальним трофеєм. Щоправда, від знахідки "серце може стати п'яти".

Космічний гриб знайшли в Одеському ботсаду

Читайте також: Дійде черга й до Закарпаття?: у восьми областях України - аварійні відключення світла

А ось трофей, що знайшли в ботсаду на Одещині, вражає і формою і насиченим фіолетовим кольором - схожий на квітку. Але може завдати серйозних проблем рослинам. Тож не такий вже безневинний цей гриб.

Хондростереум пурпуровий. Росте на гнилій деревині.

Патогенний гриб, що вражає всі види дерев. У середині літа на гілках і стовбурах з'являються рожеві безформні напливи.

Грибковий паразит може заражати людину. Уперше в історії зафіксований рідкісний випадок в Індії.

Читайте також: Людям радять не виходити із будинків й одягати респіратори: масштабна загроза прийде в Україну вже цими днями?

Хворобу виявили у 61-річного чоловіка, який працював рослинним мікологом. Протягом трьох місяців у нього були кашель, втома, труднощі з ковтанням і хриплий голос.

Під час огляду лікарі знайшли у трахеї чоловіка абсцес – гнійник. Медики довго не могли зрозуміти, у чому причина хвороби. Але врешті зʼясували, що винен Chondrostereum purpureum.

Цей випадок викликав занепокоєння у фахівців, оскільки через кліматичну кризу деякі грибки можуть стати більш стійкими та навчитися виживати в організмі людей.

Читайте також: Лопати в руки й на дах: минулі зими в Україні були украй сніжними й лютими (ФОТО)

Росте з вересня до морозів, а інколи й до березня: шкідливий вид

Хондростереум пурпуровий (Chondrostereum purpureum)

Chondrostereum purpureum — це вид базидіальних грибів родини Chondrostereaceae, який зазвичай зустрічається на мертвих або ослаблених деревах, спричиняючи процес розкладу. Цей гриб відомий також під кількома іншими назвами, такими як фіолетовий деревний гриб або пурпуровий деревний гриб.

Читайте також: На Перечинщині зацвіло рідкісне чудо: вразить ангельським виглядом (ФОТО)

Росте з вересня до самих морозів (в м’яку без морозну зиму до березня), на пеньках, на мертвих та повалених стовбурах, рідко на живих стовбурах дерев листяних порід, переважно осики, вільхи, берези, ясена, клена, в’яза, великими черепичастими групами. Спричиняє білу гниль деревини.

Chondrostereum purpureum — сапрофіт, тобто гриб, який живиться на відмерлих органічних рештках, найчастіше на мертвих деревах, пнях або хворих рослинах. Він також здатний паразитувати на деяких здорових деревах, особливо на ослаблених деревах, викликаючи білу гниль. 

Гриб не є їстівним.

Читайте також: НЛО над Закарпаттям та "Чорна гора" - вхід в інший вимір: що незвичного вдалось бачити місцевим жителям? (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber