1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

"Пальці мерця": що наразі шукають в лісах України й чому знахідки "зводять із розуму" ? (ФОТО)

3794
Суспільство Закарпаття

В Україні відкрили сезон вражаючих знахідок у лісах.

"Пальці мерця": що наразі шукають в лісах України й чому знахідки "зводять із розуму" ? (ФОТО)

Не залежно від того, що зараз другий місяць зими, в лісах України досі полюють на ароматні смаколики. У мережі Фейсбук грибники діляться унікальним уловом грибів, знайдених цього січня. Майже весняна погода останніми днями сприяє грибному врожаю. Українці полюють цієї пори на зимовий опеньок або ж "фламуліну" - один з тих смаколиків, що росте у сніжну погоду й за мінусових температур. Його обожнюють гурмани. Гриб додають до салатів, його сушать, маринують і смажать.

Читайте також: Оранжева отрута на українських базах: в яку вартість влетить популярний смаколик й чому він є смертельним?(ФОТО)

У попередній публікації ми писали, як полюють на фламуліну в зимових лісах й кому фартить на вражаючу знахідку.

Ще одним екземпляром, вартим уваги, зі слів грибників, є ароматнаий делікатесні гриби - гливи. Їх зараз, кажуть, в лісах "бери відрами". Хоч, не завжди й зростають в доступних місцях. Не рідко доводиться дертись на дерево, щоб їх дістати й наповнити кошик. Днями із "чудоуловом", таки, пофартлило одному з мисливців - той набрав з лісу, як він відзначає, шість відер глив.

Читайте також: Хижаки йдуть на села: обійстя закарпатців атакують голодні зграї у великих масштабах

"Оце так удача!" - коментують фартову знахідку у спільноті "Гриби".

Також грибники натрапляють в лісах і на не надто приємні із вигляду знахідки. Насамперед, йдеться про чудернацької форми гриб "пальці мерця" (Ксиларія (Xylaria))

Рід грибів родини ксиларієві. Назва вперше опублікована 1789 року.  Походить від грецького xýlon, що означає дерево. Не придатний для вживання у їжу. Тому не варто експериментувати із грибом, начебто він може бути якимсь делікатесом. А от вигляд трофея ледь "не зведе з розуму", відзначають мисливці.

Читайте також: Блекаут вулиць: на Закарпатті в окремих районах встановили графік обмежень електроенергії

Росте упродовж всього року, на повалених гниючих стовбурах та на пеньках дерев листяних порід, переважно бука, граба, клена, групами.

Розповсюджений на Правобережному Поліссі, по всьому Лісостепу, в Правобережному Злаковому Степу, в Розтоцько-Опільських Лісах, на Прикарпатті.

Саме таку знахідку знайшла днями учасниця групи "Гриби" й поділилась фото трофея у соцмережі. Як виглядають "пальці мерця" - нижче на фото. А ви вже знаходили такі гриби в лісі, чи не звертали на них увагу?

Читайте також: Золото в банці ще більш здорожчало: в яку вартість продають закарпатці дорогущий смаколик? (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber