Місто й село. Одні тікають, а інші сюди приходять.

Останнім часом багато людей з великих міст переїжджають у села. Причин є чимало. Одним хочеться романтики, іншим — освіжених сільських пейзажів, замість сірих та однотонних міських відтінків. Дедалі частіше на села тягне молоді пари. В селі, кажуть, легше стає жити, аніж в містах. Тут можна збудувати і власний будинок й вести своє господарство. Тим паче комфортніше в селах, в невеличких будинках в момент опалювального сезону. В цей час комуналка в містах влітає в чималі суми: окрім електрики й газу, треба платити й за воду (на селах ця послуга безоплатна, є колодязь в обійсті, вода в будинок тече із лісу).
Читайте також: До однієї з громад Закарпаття релокують освітні заклади з окупованих територій
Крім того, на селах, відзначають українці, повітря чистіше, тут менше всіляких фабрик й заводів, що забруднюють екологію. Автотранспорт гасає в менших масштабах, є нагода самостійно заготувати тверде паливо в лісі, мати власну сільгоспділянку, де щось вирощувати, як у власних потребах, так й з метою підробітку.
Свою мрію — жити в селі намагається оживити молода пара із Ковеля. Наразі молоді люди знайшли підхожий сільський будинок. Почали вже ремонт. Кажуть, важко, бо роботи чимало із трансформацією житла на свій смак.
Читайте також: Фатальний Драгобрат й замовчування подробиць: чому курорт лякає місцевих після трагедії із туристкою?
Село виснажує, багатьом не до комфорту
У мережі Фейсбук різні реакції з цього приводу. Більшість пишуть, не проміняли б своє місто й комфортне житло на якусь "халабуду" в селі й не намагалися б зробити з розвалин будинок мрії. Одні ж кажуть, не так вже й погано на селах, от би тільки вистачало здоров'я на тяжку працю, бо ж село вимагає "поту" й "мозолів".
Читайте також: Виставили на продаж: на Закарпатті одну з відомих державних аптек "оцінили" в чималу суму (ФОТО)
Потрібно бути фізично сильним, щоб жити в умовах сільського ритму, від якого чимало тікає не те що в міста України, а й за кордон. Люди шукають комфорту, роботи й нормальних умов життя в інших країнах. Чимало українців, у тому числі й закарпатців, наразі успішно живуть і працюють у Чехії, Польщі, Німеччині, Італії. Багато хто розпочав тут все із "нуля", хтось відкрив свою справу. Про будні у селах розповідають не охоче — доводилось не жити, а виживати. Люди пригадують важкі заробітки на місцевих базарах, де несли консервацію, молочні продукти й садовину, щоб продати. Як бігли по яфини (чорницю) на гірські полонини, щоб згодом продати й заробити якийсь гріш.
Читайте також: Яскравий спалах посеред ночі: закарпатців налякало дещо незвичне в одному з районів області (ВІДЕО)
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- «Укрзалізниця» запускає нові рейси на літо: які напрямки додали до розкладу
- Орбан звинуватив Зеленського у тиску: "Угорці не хочуть гинути за Україну"
- Фіцо погрожує заблокувати санкції ЄС проти Росії: Словаччина вимагає гарантій
- “Лазня з хлопчиками” і зрада на найвищому рівні: хто продав Україну Кремлю? Шокуючі факти (ВІДЕО)

Закарпатські прокурори провели традиційний турнір ...
Про це повідомляє Відділ організації при...
30.11.2015 19:39 366 0 Суспільство

В Ужгороді встановили міні –скульптуру пісяючого х...
Скульптура «Манекен піс» (більш відома я...
08.12.2015 18:34 535 0 Суспільство

Вже завтра в Ужгороді відкриють чергову міні – ск...
Завтра, 10 грудня, о 12:00 в Ужгороді на...
09.12.2015 12:03 340 0 Суспільство

"Міс світу" 2015-го року стала іспанка / ФОТО
Іспанка Мірейя Лалагуна Ройо стала перем...
19.12.2015 20:44 720 0 Суспільство