Продукт злетів у ціні за останній період. Вартість може бути рекордно високою.

Набирає масштабний рекорд й не спиняється: в Україні "золотий" овоч стартує з "космічною силою"
Продукт злетів у ціні за останній період. Вартість може бути рекордно високою.
На ринках держави, у супермаркетах й магазинах спостерігається шалений стрибок цін на один з актуальних продуктів. Ним є часник - традиційний пекучий овоч, який полюбляють майже усі українці і вартість якого була вкрай стабільною до початку військових дій в Україні. Відзначмо, ціна на овоч істотно пішла вгору у 2022-му. Тоді вартість часнику в магазинах сягнула від 95-135 гривень за кілограм.
До 2025-го його вартість жодного разу не знижувалась. Наразі у магазинах часник сягнув піку ціни за усі попередні сезони. Його вартість 180-200 гривень за кілограм. Як відзначають експерти, найближчим часом цей овоч буде лише зростати в ціні. Тож покупцям доведеться піготуватись до чергового шоку із цінами й бути готовим платити більше із гаманців.
Читайте також: Турецька отрута, ввезена в Україну - за рекордними цінами: фрукт є одним з небезпечних
Чому так туго з продуктом зараз. Основні фактори, що стали причиною високих цін у Європі?
В України немає достатньо його запасів, а у Європі ціни на часник в 1,5 рази вищі. Навіть під час пандемії часник коштував дешевше тому, що до війни його ще вирощували на великих полях у деяких районах. В Україні дуже важко знайти навіть пару товарних партій, а імпорт якісного часнику надто дорогий. Часник подорожчав через деякі фактори. По-перше, у Європі на нього зріс попит. Експерти пов'язують це зі збільшенням чисельності емігрантів із країн, де часник є важливою складовою національної кухні. Про це пише EastFruit.
Читайте також: Обмеження в Україні у Хрещенський тиждень: "табу" в регіонах й "моржі" - екстремали
У німецьких та австрійських супермаркетах середня ціна становить близько 6 євро, хоча є випадки із захмарними майже 20 євро за кілограм. По-друге, часнику не вистачає на всіх - пропозиція відстає від попиту. Головним виробником часнику у ЄС є Іспанія. Зазначається, що європейські постачальники вже вичерпали квоти на завезення китайського часнику до ЄС. Тому тепер його імпортують із сплатою штрафів 1200 євро за тонну. Відповідно ціна зростає, але часник все одно купують. Ось чому в Україні проблеми з імпортом часнику - він надто дорогий, а власного часнику у достатніх обсягах немає.
Читайте також: Різдвяні трагедії на Закарпатті: одні із моторошних подій, що відбулись в один день
За статистикою Держстату, за чотири роки, з 2020 року, площа під часником в Україні скоротилася майже на 15% до 21 000 га. Майже увесь часник вирощують дрібні та сімейні господарства. Гуртовики не виключають, що офіційна статистика перебільшує площу посівів. Головною проблемою із вирощуванням часнику є необхідність залучення великої кількості працівників. Ціни на овоч у найбільших супермаркетах України в новому році сягають від 120 -160 гривень за кілограм, як йдеться на сайті Мінфіну
Чи є дефіцит овоча в магазинах Закарпаття і яка його вартість на ринку?
Цьогоріч на ринку Ужгорода, з початку сезону торгують місцевими овочами, які люди вирощують на власних грядках. Найбільше овочів цього разу було із Виноградівського й Берегівського районів. Про це ми писали у попередній публікації.
Водночас, якщо раніше покупці шукали низьких цін на базарах, бо в магазинах була дорожнеча, то зараз і тут вартість продукції різко зросла у ціні.
Нагадаємо: Снігопади й різкі морози в Україні до 20 градусів: погодний жах несеться у регіони
Насамперед, цього літа, першим товаром, який сильно здорожчав на ринках Ужгорода, була картопля. Місцеві господарі, що везли свій товар до базарів із Перечинщини, Березнянщини тощо, просили від 25 гривень за кілограм "другого хліба". Такі ціни були зумовлені тим, як пояснили журналісту видання "Голос Карпат" господарі, що цьогоріч вибиранню, а відтак й зберіганню врожаю заважали погодні умови - сильна спека, що сягала рекордно з позначок в липні та серпні й посуха (більше п'яти місяців у регіоні не було опадів). У такій ситуації сльгоспділянки із овочами йшли на нівець. Від нестачі вологи в землі спостерігався дефіцит якісного продукту. Часник теж довелось рятувати від спеки. У багатьох населених пунктах, відзначають селяни, цьогоріч він вродив дуже скупо. Наразі за кілограм часнику на місцевих базарах просять від 150-200 гривень. На сайта продажу закарпатський часник продають за різними цінами - 140, 200-250 гривень за кілограм
У магазинах Закарпаття середня вартість овоча 200-250 гривень за кілограм. Нагадаємо: "Щоб кури неслися, у хаті гроші велися": "Бабин вечір" в Україні й чоловіки у помадах в ролі жінок
Читайте також:
- «Укрзалізниця» запускає нові рейси на літо: які напрямки додали до розкладу
- Орбан звинуватив Зеленського у тиску: "Угорці не хочуть гинути за Україну"
- Фіцо погрожує заблокувати санкції ЄС проти Росії: Словаччина вимагає гарантій
- “Лазня з хлопчиками” і зрада на найвищому рівні: хто продав Україну Кремлю? Шокуючі факти (ВІДЕО)

На Закарпатті виявили отруту в улюбленій усіма яго...
Смертельна ягода ледь не вбила місцевого...
20.05.2025 22:09 44784 0 Суспільство

Путін націлився на сім регіонів України, ігноруючи...
Путін розширює апетити, прагнучи захопит...
25.05.2025 04:50 64468 0 Влада

Невідомий хижак убив курей у селі біля Львова: дет...
У селі Липники поблизу Львова невідомий ...
31.05.2025 01:42 42268 0 Суспільство

ТЦК візьмуться й за них: мобілізація буде жорсткою...
В Україні загальну мобілізацію продовжил...
31.05.2025 13:29 116048 0 Суспільство

На Закарпатті виявили найбільшу змію у Європі. Куд...
Закарпатці фільмують великих змій на при...
31.05.2025 20:08 36011 0 Суспільство

Найнадійніші вживані люксові авто: топ-10 моделей,...
Преміальні автомобілі обіцяють комфорт і...
10.06.2025 01:45 41778 0 Аналітика