1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Ситуація "під напругою": українцям озвучили, що їх очікує із постачанням електроенергії у найближчі години

10933

В Україні загрозлива ситуація в енергомережі.

Ситуація "під напругою": українцям озвучили, що їх очікує із постачанням електроенергії у найближчі години

В зв'язку зі зниженням температури у найближчі дні енергоспоживання в Україні зросте. У зв'язку з цим "Укренерго" нагадує про важливість раціонального використання електроенергії, адже енергосистема країни досі відновлюється після численних атак.  

Про це повідомили у пресслужбі "Укренерго" у п'ятницю, 3 січня Тут застерегли українців бути енергоощадливими у цей період

Чи загрожує складна ситуація із забезпеченням електроенергії наразі жителям Закарпаття. Монстри у горах й енергонезалежність на "державному рівні"

З початку повномасштабних військових дій в Україні й проблем із постійним відключенням світла на Закарпатті почали міркувати над запровадженням в регіоні в межах територіальних громад альтернативних джерел енергії. Зокрема, йшлося про будівництво актуальних сьогодні ВЕС. Відзначмо, одна із потужних вітрових станцій почала працювати у Нижньоворітській громаді.

Читайте також: Турецька отрута, ввезена в Україну -  за рекордними цінами: фрукт є одним з небезпечних

Монстр-гігант, заввишки сто метрів, знаходиться на межі Львівщини й Закарпаття. У 2024 році в експлуатацію ввели другий вітряк, повністю зібраний на заводі в Перечині. Однак, працювала вітротурбіна в той час у тестовому режимі й на повну потужність мала вийти найближчими днями. Перший вітряк на території громади було запущено торік у серпні. Номінальна встановлена потужність вітротурбіни становить 4,8 МВт. Це дозволяє генерувати електроенергію для понад 3 000 домогосподарств, уточнюють у "Френдлі Віндтехнолоджі". Вся вироблена електроенергія йде наразі в загальну енергетичну мережу країни.

Подібний проєкт із будівництва потужної вітростанції реалізуватимуть також у Дубівській ОТГ Тячівського району.

Читайте також: В Україні "рвуть і мечуть". Не всім надійшла "тисяча" від Зеленського. Де справедливість?

Вітротурбіни також планують розмістити на Полонині Руній у Перечинському районі. Йдеться про 30 вітроустановок по всій території гірського хребта полонини.

Наразі 5 550 домогосподарств долучилися до посилення енергонезалежності в регіоні та Україні у цілому. Кабмін затвердив енергетичний паспорт Закарпатської області, як повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Енергетичний паспорт – це стратегічний інструмент ефективної розбудови розподіленої генерації з урахуванням особливостей регіону.

Працювали над ним спільно з Міненерго, Мінрозвитку, районними військовими адміністраціями, громадами й енергетичними компаніями.

Читайте також: Обмеження в Україні у Хрещенський тиждень: "табу" в регіонах й "моржі" - екстремали

Енергетичний паспорт дозволяє Закарпаттю загалом і громадам зокрема розвивати енергонезалежність, підвищувати ефективність реалізації проєктів сфери енергетики, створювати сприятливий інвестиційний клімат. 

В області вже функціонують 83 обʼєкти відновлювальної генерації загальною потужністю 306,5 МВт. Серед них 62 сонячні електростанції загальною потужністю 243,2 МВт, дві – вітрові, котрі за чотири місяці 2024 року виробили близько 4 МВт енергії тощо.

Над посиленням енергонезалежності працюють і самі закарпатці, встановлюючи сонячні установки у своїх дворогосподарствах.

Що допоможе закарпатцям економити електроенергію?

Читайте також: Обидві "голі" та на морозі: українці "хайпують", а в соцмережах - палкий гумор (ФОТО, ВІДЕО)

З початком зниження температур в регіоні, багато хто із краян вмикають додаткові джерела з метою обігріти власну оселю. Утім, дуже добре, коли надія на тверде пічне опалення, що дозволяє зекономити на енергоресурсах. Водночас, якщо опалення в оселі не обходиться без електрики, то тут варто замислитись у більш економних варіантах обігріву будинків. До того ж наразі в "Укренерго" жителям радять не вмикати безліч електроприладів одночасно, з метою уникнень збоїв у енергосистемі. Що ж слід робити у цій ситуації?

1. Не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно у ранкові (07:00–10:00) та вечірні (17:00–22:00) пікові години. Це знизить навантаження на систему та допоможе уникнути відключень.  

Читайте також: Різдвяні трагедії на Закарпатті: одні із моторошних подій, що відбулись в один день

2. Вимикайте зайве освітлення вдома та на роботі. Так ви зменшите споживання енергії та зекономите кошти.  

3. Відключайте техніку, якою не користуєтесь, від мережі. Навіть у режимі очікування прилади продовжують споживати електроенергію.  

4. Кип'ятіть лише необхідну кількість води в електрочайнику. Це швидше, економніше та корисніше для здоров'я.  

5. Користуйтеся потужними приладами у години найменшого навантаження (з 23:00 до 07:00).  

6. Не залишайте пристрої на зарядці довше, ніж потрібно. Це продовжить термін служби батареї й зменшить споживання енергії.  

7. Встановіть енергоощадливі LED-лампи. Вони споживають значно менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання.  

Читайте також: Загроза в усіх областях: що запустила у небо Росія напередодні Водохреща?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber