1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Святковий бум-2025 і показуха в тилу: як гуляють у цей час в Україні й чи доречна "помпезність"?

2532
Суспільство Закарпаття

В Україні новий рік та різдвяні свята відзначатимуть укотре в умовах військового стану.

Святковий бум-2025 і показуха в тилу: як гуляють у цей час в Україні й чи доречна "помпезність"?

Вже третій рік у державі - жорстока війна Росії проти мирної української нації. Ворог нищить інфраструктуру в населених пунктах, стріляє по дитячих садочках, лікарнях, машинах з цивільними. Наймасштабніше зло, яке робить Росія, відбувається в наші дні. У кожній другій родині оплакують рідних, що полягли у жорстокому пеклі війни із рашистом. На жаль, ворог знищив і роз'єднав тисячі українських родин і продовжує руйнувати міста і села держави. Замість радіти своєму життю і займатись буденними справами, люди у шоці перебувають в укриттях під час постійних тривог й молять Бога, щоб ця війна закінчилась.

Читайте також: "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?

Осіб з інвалідністю перевірять з 1 січня: що зміниться після ліквідації МСЕК 

У сльозах та із відчаєм, третій рік у тилу, завдяки мужнім воїнам, українці мають змогу відзначати новорічно-різдвяні свята. Навряд чи помпезність доречна у цьому плані - феєрверки, гучні гуляння й забави поряд з ялинкою. Втім, багато хто з українців, таки, не стримують веселого настрою й "показухи" і в цей складний час. А у громадах вже починають стріляти петардами, не зважаючи на заборони на державному рівні.

Що ж до ялинок. Чи доречним є їх встановлення зараз? Багато охочих і безліч проти.

У ряді міст України у цей період вже встановили новорічно-різдвяні символи. Урочисті вогні на ялинках цього разу завалили до Дня Миколая і у громадах Закарпатської області. Перші новорічні красуні засяяли іграшками й гірляндами в центрі міст в Ужгороді, Мукачеві, Перечині й Хусті. 

Читайте також: "Армагедон" мчить уже в Україну: різкий мороз іде в один з регіонів

В Ужгороді новорічну ялинку встановили напередодні 2-го грудня. Відкриття відбулось 6-го грудня.

Заходами цільових програм та бюджетом Ужгородської міської територіальної громади на поточний рік не передбачили видатків на встановлення та прикрашання новорічного дерева. 

У Мукачеві ялинку почали встановлювати ще 22 листопада цьогоріч  Про це повідомляли в мережі Фейсбук. Щодо новорічного дерева у центрі міста, ідею в коментарях більшість підтримали.

Читайте також: Хвостатий "монстр" і кошик з дарами: що зустрічали в закарпатських лісах й чого найбільше боялись жінки?

В Перечині різдвяну красуню до Дня Святого Миколая розташували у центрі міста, поряд із пам'ятником легендарному закарпатському листоноші посил. Відомо, що символ свята цьогоріч із Краматорська.

У Хусті ялинку уже теж встановили, як інформують у міській раді. Новорічну красуню подарували містянам, то ж із бюджету на неї майже нічого не витратили, кажуть в міськраді. 

«Її для Хуста подарував місцевий підприємець із села Копашново – Микола Стець. Новорічне дерево росло на подвір’ї його власної ділянки. Не витратили грошей з міського бюджету і на транспортування, за що щиро вдячні місцевому підприємцю», – йдеться у повідомленні. 

Читайте також: "Ребусний графік від обленерго": сюрприз українцям у грудні з відключенням світла

Що стосується пишних гульок в період різдвяних свят, як родини військових, так звісно влада громад, й самі військові проти помпезних гулянь в цей період. Водночас, дарувати малечі радість в новорічні свята, запалити вогонь у маленьких серцях й дарувати надію на перемогу - одна з важливих місій. Тож невеличкі розваги для діток напередодні свят у громадах, усе ж, проводять. Минулого року у багатьох містах і селах області обходилось без ялинок. А гроші, які б мали піти на новорічні прикраси, в громадах збирали на допомогу українським військовим.

Читайте також: Буде сніжно і вдарить "мінус": де влупить  мороз вже найближчими днями?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber