1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Новорічно-різдвяний дух: чим торгують на закарпатських базарах і звідки приносять "живий смарагд"?

2234
Суспільство Закарпаття

Закарпатці активно торгують "живим смарагдом" на зелених базарах.

Новорічно-різдвяний дух: чим торгують на закарпатських базарах і звідки приносять "живий смарагд"?

В Україні почали готуватись до новорічно-різдвяних свят. Новий рік відзначатимуть в Україні з 31 грудня на 1-ше січня. А от святвечір, за новим стилем, цьогоріч припадає на 24 грудня (попередньо 6-го січня). 25 грудня - Різдво (старий стиль - 7 січня).

Тож багато місцевих родин вже готують оселі до цих урочистих подій, а місцеві базари повниться різного роду новорічними атрибутами. Серед них - основний символ свят - жива ялинка. Водночас, багато хто в останній період віддає перевагу штучним хвойним деревам. Адже за зрубану в лісі, та ще й не легально, можна сплатити чималий штраф.

На ринку Ужгорода наразі торгують чималим рядом ялинкових прикрас. Їх жителі готують власноруч напередодні зимових свят із метою підзаробити. Крім різдвяних віночків з ялини, сосни, декоровані шишками, стрічками й бісером, тут зараз можна побачити й  акуратні саморобні ялинки, зроблені з віток ялини. Їх вартість від 100-800 гривень. Вартість залежать від розміру дерева й, власне, декору ялинки. До Ужгорода новорічні саморобні ялинки привозять із сіл Перечинщини, Ужгородщини, Березнянщини й інших районів області. 

Нагадаємо: Люди ринулись по допомогу від Президента: що видають закарпатським пенсіонерам у відділеннях пошти?

Як відзначила одна із майстринь таких різдвяних шедеврів, одну ялинку середніх розмірів потрібно збирати майже весь день. Гілки ялини приносять із лісу, не шкодячи (не зрубуючи) зелених насаджень. Допомагає уся родина. Готові ялинки везуть на базар із самого ранку. Попит є,  але найбільший ажіотаж спостерігатиметься, мають надію, за тиждень до свят, відзначають торгівці.

Варто відзначити, з початком повномасштабних військових дій в Україні новорічно-різдвяні свята у громадах почали відзначати більш скромно й утримуючись від пишних традиційних гулянок і феєрверків у цей період.

Наразі ялинки уже засяяли в Ужгороді й Мукачеві. 13 грудня її також встановили в Перечині у центральному сквері.

Читайте також: Сніг та сильний мороз вже найближчими днями: в Україну увірветься "ріжучий мінус"

Що загрожує за ялинку. "Живий смарагд" із "запахом штрафу"?

За незаконно зрубане новорічне дерево штраф для громадян може коливатися від 510 до 1 700 гривень. Якщо ж йдеться про ялинку, зрубану у природно-заповідній зоні, стягнення може бути ще більшим. Попри те, що ялинку зрубали інші люди, покупцю доведеться сплатити від 1 700 до 3 655 гривень.

Щоб обрати новорічну ялинку легально, слід почати з продавця. Ті, хто працюють офіційно, можуть надати документи на підтвердження: накладні з лісництва та дозволи на торгівлю. Самі ж дерева повинні мати бірки зі штрихкодами або чіпи, за якими можна легко перевірити їхнє походження. Задля цього слід скористатися спеціальним сайтом.

Читайте також: "Ребусний графік від обленерго": сюрприз українцям у грудні з відключенням світла

"Гірлянди на колесах" захопили дороги Виноградова: соцмережі гудуть від захвату (ФОТО, ВІДЕО) 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber