ВООЗ підтвердила спалах хвороби у кількох країнах.
Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що ще у трьох країнах та на британській території було зафіксовано смертельний вірус.
Зокрема про підтверджені випадки захворювання на вірус Оропуш повідомили в Еквадорі, Гаяні, Панамі та Кайманових островах, пише Express, посилаючись на заяву ВООЗ.
Також випадки завезення вірусу Оропуш були виявлені в Канаді, США та Європі. Загалом в Америці було зареєстровано 11 634 підтверджених випадки захворювання на цей вірус, серед яких два випадки летальні.
“На основі наявної інформації ВООЗ оцінює загальний ризик для здоров’я населення, спричинений цим вірусом, як високий на регіональному рівні. В Європі зареєстровано 30 випадків захворювання”, – додали у матеріалі.
Як стало відомо, хвороба поширюється через укуси мошок. У ВООЗ побоюються, що вірус може почати поширюватися іншими шляхами, якщо його не візьмуть під контроль. Зокрема у Бразилії підтверджено три випадки передачі хвороби від вагітної матері – двоє немовлят померли, а одне народилося з вродженими дефектами.
Крім того, нині розслідується смерть 15 немовлят у Бразилії, а також п’ять спонтанних викиднів та три випадки вроджених аномалій. Також у вересні Куба підтвердила випадок вродженої аномалії, ще два випадки розслідуються.
Водночас у Німеччині було виявлено три завезені випадки Оропуш, в Іспанії 21 випадок, а в Італії шість випадків. Зокрема 20 з цих випадків пов’язані з поїздками на Кубу, а один – з Бразилією.
Вірус Оропуш – що відомо
Вірус Оропуш поширений у Центральній та Південній Америці, а також Карибському басейні. Переважно він передається людині через укус мошки Culicoides paraensis, яка живе у лісових районах та біля водойм.
Симптоми хвороби схожі з гарячкою денге та починаються через 4-8 днів після укусу.
“Початок раптовий, зазвичай з лихоманкою, інтенсивним головним болем, скутістю суглобів, болем, ознобом, а іноді постійною нудотою і блювотою, що триває до семи днів. До 60% випадків спостерігається рецидив симптомів після того, як лихоманка спадає. Більшість хворих одужують протягом семи днів, однак у деяких пацієнтів одужання може тривати тижнями. Важка клінічна картина зустрічається рідко, але може призвести до асептичного менінгіту протягом другого тижня хвороби”, – пояснили в Express.
Якогось конкретного лікування або вакцини проти цієї хвороби не існує. Аби захиститися від укусів таких мошок, потрібно мати москітні сітки, засоби від комах та одяг, який оброблений репелентами від мошок.
Читайте також:
- "Сухий закон в Україні": в одній з громад Закарпаття ввели ряд обмежень в період війни
- На Закарпаття влетіли ворожі ракети: чи є загроза масштабних атак регіону?
- Рекордно дорожчий аніж торік: відомо, в яку вартість влетить закарпатцям кіло "чорного золота"?
- "Модельєри з Верховної Ради": в Україні висміюють "модний показ" в одному із регіонів. Що кажуть? (ВІДЕО)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 25075 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 21792 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 16300 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 17004 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 4876 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 9228 0 Суспільство