Небезпека наростає з наближенням свят.

Щороку у регіоні перед святами ринки рясніють різного роду фруктами. Серед них в особливому попиті мандарини, апельсини, лимони й банани, грейпфрут. Звісно, що ряд смаколиків на базарах - локального виробництва. Ряд унікальних екзотичних плодів, зокрема цитрусових, також фініки, хурму, виноград та інжир доставляють на ринки області з Виноградівського й Берегівського районів. Екзотичний фруктовий сад росте й плодоносить роками на Чорній горі у Виноградові. Про це ми писали у попередній публікації.
Водночас, крім вітчизняних екзотів, напередодні нового року, в магазинах та на базарах з'являється також врази більше імпортної продукції. Наразі у регіоні вже з'явились у продажі мандарини. Їх продають від 70 гривень за кілограм.
Ще з радянських часів мандарини в Україні є важливим елементом новорічної атмосфери: на грудень припадають до 30% річного імпорту. Популярний цей фрукт і у світі, а особливо в Азії.
Світовий ринок
Мандарини походять з Південної Азії. Їх батьківщиною вважається Китай, який посідає першість за обсягами вирощування – 26,9 млн тонн або 71% усього виробництва в сезоні 2023-2024 років.
Читайте також: Юдин скарб, знайдений закарпатцями: знахідка в лісі, що підкорить гурмана (ФОТО)
Проте за обсягом експорту Піднебесну обігнала Іспанія, яка у 2022 році поставила на світові ринки мандаринів на 1,54 млрд дол. (експорт з КНР становив 726 млн дол.). Місцеві фермери пропонують свіжі плоди (переважно сортів "Сатсума" і "Клементина") з листопада по травень. У 2023-му загальна вартість усіх цитрусових, експортованих іспанцями, сягнула 3,8 млрд дол.
Іспанія – головний виробник мандаринів у ЄС і світовий лідер за експортом
Туреччина – ключовий постачальник мандаринів у Центральну та Східну Європу, зокрема в Україну. Ця країна – один з найбільших світових виробників та експортерів цих фруктів. У минулому сезоні там виростили 2,8 млн тонн, експорт сягнув 478 млн дол. Сезон мандаринів у Туреччині триває з жовтня по березень.
Читайте також: Хвостатий "монстр" і кошик з дарами: що зустрічали в закарпатських лісах й чого найбільше боялись жінки?
На закарпатських базарах наразі є цитрусові різних сортів із Італії та Іспанії. Вартість кілограму різниться. Італійські мандарини коштують від 110-115 гривень , турецькі - від 100 -120 гривень за кілограм. За апельсини просять від 100 грн за кілограм, а от лимони - ходовий фрукт наразі, вони вартують від 85 гривень за кілограм. Також у попиті наразі вітамінний екзот гранат. Його вартість на ринках Ужгорода від 114-120 гривень за кілограм. Із хурмою на Закарпатті цьогоріч проблеми, частина врожаю зійшла на нівець через спеку й посуху улітку.
Багатьом фермерам не вдалось врятувати плоди від погодніх умов. На ринки області цього разу хурма находить з Іспанії, а також із Туреччини.
Вартість імпортного фрукта від 115 -150 гривень за кілограм. Виноград на закарпатських базарах наразі можна придбати від 150 гривень (виноград чорний) та 200 гривень (киш-миш).
Небезпека в імпортних фруктах. Чому слід остерігатись імпортної отрути?
Не залежно від того, на скільки б смачно не виглядали імпортні фрукти, вони можуть бути ще й небезпечними й замість користі принести покупцю ще і безліч проблем зі здоров'ям. Торік жителів регіону повідомляли про імпортні мандарини з Єгипту. Партія отруйних екзотів надійшла на тетирію України, в областях забили на сполох.
У європейській системі швидкого оповіщення RASFF 20 листопада повідомили про виявлення невідповідності в мандаринах.
Йшлося про виявлення диметоату в мандаринах з Єгипту, що експортувались з Греції (експортрер: DROSERO TRADE S.M. P.C., Giannitsa) до України (отримувач: ТОВ «Фудком», вул. Залізничне шосе 57, м. Київ, 01014; місце доставки: с. Мартусівка, Бориспільський р-н., Київська обл.)
Читайте також: Полювання закарпатцями вже розпочато: в лісах регіону шукають незвичний лісовий "скарб" - їжу гурманів
«Звертаємо увагу операторів ринку: у разі наявності в обігу зазначеної продукції, просимо вжити заходи щодо вилучення її з обігу відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а також поінформувати Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області: вул. Поліська Січ 10, м. Луцьк, Волинська область, 43010, тел. +380 332 72-93-81», – йшлось у повідомленні.
Читайте також: "Добивають народ у тилу, вже й не дихати людям": як реагують в Україні на "абсурд" від Верховної Ради?
Закарпатцям також радили бути обачними під час купівлі мандаринів, оскільки імпортні фрукти вже встигли надійти в продаж і до місцевих торгових точок у тому числі і базарів. Також слід відзначити, що торік до магазинів України потрапили отруйні не лише екзотичні смаколики, а й арахіс із Єгипту й мелена кава із Австрії зі смертельним токсином.
Читайте також: Рейди на Закарпатті: домівками місцевих жителів пройшлися спецслужби (ФОТО)
Читайте також:
- На Заході України двоє невідомих жорстоко побили 33-річного військовослужбовця «Азову»: деталі інциденту (ФОТО)
- На війну — так усім! В Україні мобілізують пенсіонерів цього місяця: що вже відомо?
- Гігант повзе до людей: на Закарпатті зняли найбільшу змію Європи. Масштаби вражають (ВІДЕО)
- Закарпатців попередили про небезпеку 5 рівня 14-16 червня: до чого готуватись жителям області

На Закарпатті досі найдорожчий хліб:ціни на продук...
Також, згідно даних Держстату на вересен...
19.09.2015 18:04 583 0 Суспільство

У приміщенні Закарпатської ОДА влаштують виставку ...
Виставка продуктів сільгоспвиробників об...
12.11.2015 10:41 251 0 Суспільство

СБУ заблокувала імпорт 200 тонн неякісних продукті...
Служба безпеки України спільно з Державн...
26.11.2015 22:28 273 0 Суспільство

Перед зимовими святами ціни на продукти в області ...
Про це повідомляє ГУ статистики у Закарп...
10.12.2015 16:37 297 0 Суспільство