1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога

2968
Суспільство Закарпаття

Сьогодні в зранку в областях України виють сирени. Загроза дронів в областях.

Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога

 22 листопада у Києві та низці областей України було оголошено повітряну тривогу. Над територією країни фіксують безпілотники. 

Про це повідомляють моніторингові канали та ПС.

Зауважимо, що сирени не лунають лише у західних областях, а також у деяких регіонах на півдні та в центрі.

О 10:06 Повітряні сили повідомили про рух БпЛА з півдня у напрямку Києва. Трохи пізніше  військові інформували, що безпілотники зафіксовано на Черкащині, Чернігівщині та Сумщині. Напрямки руху дронів - південно-західний та західний.

Відзначмо, напередодні росіяни здійснили чергову атаку по областях України. Тривога лунала в усіх регіонах.  Окупант завдав удару міжконтинентальним балістичним снарядом, як йшлось у повідомленні командування Повітряних сил ЗСУ у Telegram.

Зазначається, що вранці 21 листопада 2024 року в період з 05.00 по 07.00 російські війська атакували місто Дніпро (підприємства та критичну інфраструктуру) ракетами різних типів. Зокрема, із Астраханської області рф було запущено міжконтинентальну балістичну ракету, із Тамбовської області з винищувача МіГ-31К — аеробалістичну ракету Х-47М2 «Кинджал», із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС сім крилатих ракет Х-101 (район пусків — Волгоградська обл.).

Внаслідок протиповітряного бою підрозділами зенітних ракетних військ Повітряних Сил знищено шість ракет Х-101. По інших ракетах – без суттєвих наслідків.

Міжконтинентальна балістична ракета класу "земля - ​​земля" має дальність щонайменше 5500 км. Ракети цього класу, як правило, оснащуються ядерними бойовими частинами і призначені для ураження стратегічно важливих об'єктів супротивника, які розташовані на великих відстанях.

Наразі у США аналізують ситуацію щодо завданого удару по Україні, чи це була міжконтинентальна ракети чи середньої дальності.

Чи є загроза удару по Закарпаттю й коли тут фіксували перші прильоти?

З початку повномасштабного російського вторгнення Закарпаття виявилось одним з найтихіших ц найбільш безпечних  регіонів держави. Сюди релоковано потужні заводи із окупованих територій, а у громадах впроваджують альтернативні джерела енергії - ВЕС. Однак, в останній період регіон теж не надто спокійний та частіше лунають тривоги. 

Перший приліт, з початку війни, фіксували в гірському районі області. З того часу минуло два роки. На щастя, ракетний удар не пошкодив місцевих будівель й обійшлося без жертв людей.

Цьогоріч Росіяни вже двічі здійснили удар по найтихішому регіону. Удруге це сталось 26 серпня - тоді ж рашисти здійснили одну із потужних атак по енергетиці України. В Укренерго повідомили про екстрені відключення світла.

У серпні ворожий снаряд було збито в лісовому масиві на території однієї з громад Ужгородського району. Люди чули гучний вибух й повідомляли про дим над лісом.

Утретє приліт на Закарпатті фіксували вже цього листопада. У ніч на неділю, 17 листопада, було зафіксовано зліт до семи бортів Ту-95мс, з російського Оленєгорська. Близько 6:30 крилаті ракети увійшли в повітряний простір країни. Атака тривала близько години, цілюю була українська енергетика. У ряді областей повідомлялось про гучні вибухи. Згодом стало відомо про вибух над Закарпаттям. На території області впав безпілотник.

Згодом було знайдено також уламки від двох російських ракет.

Станом на 10:30 годину за інформацією Мирослава Білецького Сили протиповітряної оборони збили дві ракети. Їхні уламки впали у лісових масивах неподалік від сіл Павшино Мукачівського району та Чорний Потік Рахівського району. 

Також над лісовим масивом на околиці села Верхня Грабівниця Мукачівського району впав ворожий БпЛА.

Нагадаємо: Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber