Онлайн-медіа України стали емоційніше висвітлювати мобілізацію.
Зросла частка негативних матеріалів, водночас більшість публікацій усе ж залишаються нейтральними. Такими є результати моніторингового дослідження Інституту масової інформації, повідомляє Інститут масової інформації.
Деталі
Відсоток матеріалів, що висвітлюють процес мобілізації в негативному контексті, становить 35,3%. Позитивну конотацію щодо мобілізації мають 10,5% публікацій.
Дослідження свідчать, що 55,9% матеріалів у ЗМІ висвітлюють роботу ТЦК та СП у негативному контексті, 5,8% у позитивному, а 38,3% у нейтральному.
Новини про "ухилянтів" у 77,5% випадків мають негативне забарвлення, у 4,5% - позитивне, у 18% - нейтральне. Матеріали, в яких присутнє слово "військовозобов'язаний", у 50,7% випадків мають нейтральне забарвлення, у 10,1% позитивне, у 39,2% негативне.
Тему демобілізації в 72,4% матеріалів висвітлюють у позитивному контексті, у 20,7% - у нейтральному і в 6,9% - у негативному.
Як зазначає ІМІ, більша частина матеріалів із негативним забарвленням висвітлює викриття правоохоронними органами корупційних оборудок у мобілізаційній системі. Сам контекст таких подій негативний, тому подати таку інформацію повністю нейтрально просто неможливо. До того ж негативу в інформаційне поле підливають регулярні публічні сутички представників ТЦК з цивільними громадянами.
Також наголошується, що висвітлення мобілізації в українських медіа свідчить про відсутність єдиної інформаційної політики з боку влади, яка допомогла б сформулювати позитивний імідж мобілізації та забезпечити узгодженість і координацію.
В ІМІ зазначають:
Владі поки що не вдалося переконати українців в існуванні справедливої мобілізації. Кількість повідомлень про корупцію в системі що далі, то глибше запевняє суспільство у зворотному.