1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпаття - у зоні ризику: що відомо про загрозу, що йде із Європи й чого слід берегтись?

48770
Суспільство Закарпаття

Українців застерігають про небезпеку найближчими днями.

Закарпаття - у зоні ризику: що відомо про загрозу, що йде із Європи й чого слід берегтись?

До України 12 листопада прибуде небезпечна "брудна хмара" з Європи. 15 листопада її вплив охопить усі західні та частину центральних областей.

Про це свідчать дані радару погоди Ventusky, повідомляють медіа.

Згідно з прогнозами "брудна хмара" подекуди зачепить Львівщину, Закарпаття і Чернівецьку область. 14 листопада хмара пилу досягне Тернопільщини, Волині та Рівненщини.

15 листопада значне погіршення якості повітря очікується в усіх західних та частині центральних областей, зокрема в Житомирі та Вінниці, куди дійде "брудна хмара". Показник забруднення повітря досягне 52 мкг/м3, що є небезпечним для чутливих груп населення.

В ці дні українцям радять бути обачними й берегти власне здоров'я. Також не варто без необхідності відчиняти вікна в будинках, щоб не вдихати "отруйного пилу".

Читайте також: У Європі - на вагу золота: на Закарпатті заробляють на вражаючій знахідці у "колючій броні"

Напередодні ми писали, що в Україні у ряді областей різко погіршилась якість повітря. Йшлося про хмару пилу транскордонного значення, яка розповсюдилась у багатьох областях.

Варто відзначити, що підозрілу "хмару пилу" з початку місяця фіксували над Закарпаттям, водночас офіційних підтверджень забрудненості повітря в області не було повідомлено.

Цьогоріч у регіоні також двічі ставали свідками потужного пилового забруднення із Сахари. Пилову хмару фіксували у різних районах області посил.  Удруге над регіоном нависла масштабна хмара із Каспію, що охопила значну територію України посил 

Читайте також: В магазинах, на трасах і на базарах: що продають закарпатці за вартістю "золота"?

Відзначмо, подібні незвичні погодні явища закарпатці спостерігали уже раніше. У сусідній Словаччині, як виявляється, таке явище украй не рідкість і відбувається чи не щорічно, як там заявляють. А от доволі потужну хмару із пилу, який занесло із на територію сусідньої із Закарпаттям країни, можна було спостерігати у 2013 році. Як тоді стало відомо, Сахарський пил і пісок потрапили в хмари, які завдяки південному потоку принесли над східною Словаччиною нічні опади, залишивши сліди пилу. Ось чому багато автомобілістів у східній Словаччині знайшли дрібний пісок і пил на своїх автомобілях після нічного дощу. Сильний вітер у регіоні Лівії та західного Єгипту у вівторок (28.05.203) виніс у повітря велику кількість пилу та піску. Завдяки переважаючому південному потоку він досяг Середземного моря, поблизу півдня Італії та заходу Греції. 

Нагадаємо: Блекаут - не проблема, є інша біда: закарпатців готують до масштабних відключень із "монстрами" в горах

У середу (29 травня 2013 р.) частина пилу проникла далі в глиб Балкан (наприклад, Сербія) і вночі над Угорщиною, тоді як друга частина пилу знову досягла Туреччини завдяки іншому потоку над Грецією. Метеорологічна ситуація, що спричиняє рух сахарського пилу та піску над Європою чи Словаччиною, не рідкість. 

Читайте також: "Добивають народ у тилу, вже й не дихати людям": як реагують в Україні на "абсурд" від Верховної Ради?

Звичайно, не в кожному невеликому населеному пункті Словаччини щорічно реєструється сахарський пил в опадах, але в межах Словаччини можна говорити про його щорічну появу.

На Закарпатській Березнянщині у 2005 році люди були у шоці від "жовтого снігу". Люди побоювались, що це наслідок радіаційного вибуху. Виникла паніка між населенням.

Нагадаємо: Низькі температури й світловий "Армагедон": закарпатці почали готуватись до найгірших сценаріїв

Картопляне "золото" дешевшає: скільки зараз просять за улюблений овоч українців? 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber