Грошей не вистачить на найбільш необхідні продукти.
У регіоні цей рік видався найбільш складним в плані збору врожаю картоплі. Наразі у магазинах вартість продукту злетіла до рекордного рівня. Утім черговий стрибок ціни варто очікувати найближчим часом. У лютому ціни на один з актуальних стратегічно важливих продуктів злетить ще врази.
Українцям в регіонах радять зробити запаси цим овочем найшвидше, готуючись до важкої зими - однієї з найважчих за останній період з початку повномасштабного російського вторгнення. Адже крім шоку від цін, доведеться зіткнутись ще й із тривалим відключенням світла. Який сценарій блекауту обіцяють вже цієї зими українцям - читайте у передній публікації.
Читайте також: Ігри зі смертю: ще в одній з громад Закарпаття наростає масштабна загроза
Що буде з цінами на картоплю й чому слід робити запаси вже зараз?
На вартість картоплі нового сезону 2024-го різко вплинули як погодні умови (рекордна спека у липні та серпні) й військові дії. Варто відзначити, врожай картоплі внаслідок масштабних температур влітку, не вродив у багатьох регіонах. Про це писали в мережі Фейсбук, де ділились реальними фото врожаю.
На слабку урожайність "другого хліба" скаржились і жителі у Закарпатській області. Картоплю, вибирали із муками, в людей ламався інвентар на майже бетонних, від спеки, сільгоспділянках. Не витримувала й техніка. Уже у серпні вартість картоплі від місцевих господарів підскочила від 20-25 гривень за кілограм посил. Пізніше її продавали за значно вищими цінами. Десь доходило навіть до 30 гривень за кілограм.
У супермаркетах у жовтні вартість "другого хліба" зросла від 50-60 гривень за кілограм. У сільських торгових точках - від 35-38 гривень за кілограм. Однак, це ще початок сумної тенденції на ринку овоча, відзначають експерти. Ціни ростуть не збираються падати.
Звісно, господарям, яким цьогоріч вдалось вибрати хороший врожай картоплі ще пофартило, а от у кого не вродила картопля, дуже дрібна та пошкоджена, доведеться докупляти на ринку чи в магазині.
Читайте також: Рекорд уже втретє і спекуляція: на Закарпатті в магазинах з'явились яйця для "найбагатших"
Наразі вартість картоплі на оптовому ринку в Ужгороді 27-28 гривень за кілограм. У супермаркетах - 30, 50, 60 гривень. Картопля на місцевих базах - імпортна - з Литви і Польщі, також вітчизняна - зі Львівщини і Волинської області. Варто відзначити, імпорт картоплі в Україні було розпочато в сам розпал вибирання врожаю "другого хліба", оскільки в магазинах не вистачало якісного товару.
За словами начальниці відділу рослинництва Закарпатської ОВА Сніжани Павлик, цього року на Закарпатті посадили 30 тисяч гектарів картоплі.
"За останні роки площа вирощування картоплі майже не змінюється. Вона в межах 29,7-30 тисяч гектарів. Аналізуючи 2022 і 2024-й роки, в середньому виробництво картоплі у нас в області складає 495 тисяч тонн при середній врожайності 165 центнерів з гектара. Основна маса вирощеної картоплі зосереджена в господарствах населення. Юридичних суб’єктів господарювання в області є приблизно 10", — розповіла Сніжана Павлик.
Читайте також: Гриби чи м'ясо: як виживають закарпатці на дарунках природи й чи мають вигоду?
Вартість "другого хліба" на ринку. Чи сягне овоч піку в ціні - 50 гривень за кілограм? Що кажуть в Мінагрополітики з цього приводу?
У Міністерстві аграрної політики вважають, що підстав для зростання ціни на картоплю до 50 гривень наразі немає.
Про це заявив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Він зауважив, що на зниження врожаю картоплі в порівнянні з минулим роком й підняттям ціни вплинула осіння посуха. Нині картопля має оптову ціну на рівні 25 грн, 30 гривень — її роздрібна ціна, яка тримається вже 3-4 тижні.
Тарас Висоцький пояснив, що підстав для зростання ціни на картоплю до 50 гривень немає. Адже оптова ціна у 25 — 30 гривень повністю покриває собівартість і надає прибуток виробникам. Крім того, це ціна, яка дозволяє імпортувати.
Читайте також: Вибрані в муках та із бідою: на Закарпатті - рекордна вартість одного з основних овочів
«В нас відкрита економіка, відкритий ринок, ми надлишки експортуємо, коли дефіцит — ми імпортуємо, це абсолютно нормально. І ми бачимо, що коли ціна дійшла до 25 гривень просто пішов імпорт картоплі з Польщі, з Прибалтики. Це незначні обсяги у порівнянні з нашим виробництвом, але цих декілька десятків тисяч тонн достатньо для того, щоб стабілізувати умовно спекулятивний ріст ціни і його зупинити», — наголосив Висоцький.
Водночас, за словами Тараса Висоцького, зниження ціни на картоплю не буде, а ближче до весни її вартість може дещо зрости.
Нагадаємо: Не блекаутом єдиним, а й "штрафним ударом": до чого слід готуватись кожному жителю?
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 9540 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 12693 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 5888 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 9846 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 1624 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 3228 0 Суспільство