1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Антивірусний продукт на вагу золота: українці запасаються найпопулярнішим овочем, вартість якого стрімко росте

8982
Суспільство Закарпаття

Ціни на овоч б’ють рекорди, адже жодна господиня не обійдеться без нього протягом цілого року.

Антивірусний продукт на вагу золота: українці запасаються найпопулярнішим овочем, вартість якого стрімко росте

Вартість цибулі стрімко зростає.

Цьогоріч через суху та посушливу погоду і стрімке зростання продовольчої інфляції ціни на овочі істотно зросли порівняно з минулим роком. Цибуля не стала виключенням із загального неприємного правила, інформує 24 Канал.

Ціни на ріпчасту цибулю у середині жовтня в українських господарствах варіювались в межах 10 – 15 гривень за кілограм залежно від якості та обсягів запропонованих партій. Тобто ціни виявились майже на 20% вищими, ніж у першій половині жовтня. Якщо ж порівнювати поточні ціни з показниками минулого року, то зараз вони зросли майже на 40%.

Як і у випадку з рештою овочів, головною причиною здорожчання цибулі називають низьку врожайність через аномальну спеку влітку та нестабільні опади. Дають про себе знайти й інші фактори. Мова, зокрема, про зростання цін на добрива, паливо та енергію, через що собівартість виробництва овочів постійно зростає. Крім того, виробники страждають від додаткових витрат на транспортування та зберігання, пов’язаних із військовими діями.

“Ціни на овочі будуть рости, сто відсотків. Якщо ми говоримо про борщовий набір, то він вже на 50% дорожчий за минулорічний. Картопля більш ніж у два рази дорожча. Дорожчають капуста, буряк, морква. Ця ситуація не буде змінюватись. Ближче до Нового року ми будемо спостерігати зростання цін на овочі, на борщовий набір. Тобто стосовно минулорічних вони будуть рости й далі. Взагалі цей рік був неврожайний, і це відобразилось на ціновій ситуації”, – розповідає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Експерти загалом не надто оптимістичні у прогнозах щодо подальшої динаміки цін.

Чудодійний засіб, відомий у народі

ЦИБУЛЯ – це символічний оберіг і активний життєвий оборонець людини від всяких напастей та недугів.

Водночас, великий вчитель, бо вона вчить кожного з нас двох важливих життєвих істин: перша істина каже, що все корисне здобувається з труднощами, навіть зі сльозами (щоб цибулю приготувати до корисного вживання, доводиться і поплакати); друга істина наголошує, що все корисне вимагає жертв і терпіння (споживаючи цей корисний продукт, треба витерпіти його пекучість і гіркоту).

Цибуля – оберіг в народі

Цибулю вживають як охоронний засіб від застуди, пошестей та мору. Підвішені під хатньою стелею вінок чи коса цибулі очищають повітря.

Окрім всього, цибуля захищає людину від отрут, жертвуючи собою: опущена в страву, де є шкідливі чи отруйні речовини, вона чорніє, тобто гине сама, попереджаючи людину про небезпеку.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber