1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатців атакують: в Україні з'явилась нова небезпека із Азії (ФОТО)

7146
Суспільство Закарпаття

Нова загроза лякає жителів багатьох областей України.

Закарпатців атакують: в Україні з'явилась нова небезпека із Азії (ФОТО)

У мережі Фейсбук б'ють на сполох внаслідок розповсюдження в областях України жука інвазійного виду. Він  схожий на "сонечко", але є небезпечним для здоров'я людини. Нашестя комах помічають у різних населених пунктах. Вони залазять в приміщення й кусають мешканців. 

Йдеться про нашестя азійських сонечок. Торік їх помічали масштабними роями у сусідніх із Закарпаттям Чехії та Словаччині. Встилали "хмарами" фасади будинків.

За останній період вони ширяться й Україною і вже зараз їх зустрічають і в Закарпатській області.

Масштабну кількість комах вдалось виявити одному з учасників соцмереж днями. Своєрідний "сюрприз" було знайдено в колесі автомобіля, де ці комахи знайшли затишне місце.

Фото з "прибульцями" оприлюднили у тематичній спільноті в мережі Фейсбук. Після чого під дописом назбиралось чимало відгуків щодо цієї комахи й того, де її встигли побачити в Україні за цей період

Читайте також: Американські "вампіри" атакують жителів Закарпаття: що це за істоти? (ФОТО)

Що ж за комаха азійське сонечко й де поширена?

Гармонія азійська, або далекосхідна, або сонечко-арлекін (Harmonia axyridis (Pallas, 1773)) — жук, один з видів роду Гармонія родини кокцинелідових (Coccinellidae). Природний ареал — східна Азія; вид є високоінвазивним і на сьогодні заселив всі континенти, окрім Австралії.

Опис виду

Гармонія азійська є «типовим» сонечком за формою і деталями будови.

Жук, як правило, має великі для сонечок розміри: 5,5-8,5 мм і більш куполоподібну форму, ніж європейські види.

На «спині» в нормі забарвлення у вигляді кількох рядів чорних цяток на рудому (від брудно-помаранчевого до червоного) тлі. Цей вид сонечка нерідко називають 19-крапковим сонечком.

Нагадаємо: Дорогущий смаколик: що роблять з одним з унікальних трофеїв, знайдених в Україні?

Ще однією особливістю гармонії є білий колір передньоспинки із «M»-подібним (або W-подібним) чорним рисунком. У гармонії завжди червонувато-коричневі ноги і коричневий колір низу черевця навіть у меланістичних форм.

Ці особливості відрізняють гармонію азійську від місцевих європейських видів концинелід.

Розселення гармонії по світу

Природний ареал гармонії — Забайкалля, Китай і Далекий Схід.

Причини появи у Європі дискусійні. Вважається, що вид проник випадково разом з китайськими товарами, проте існує також гіпотеза, що його завозили для обмеження розмноження в теплицях та розплідниках рослин попелиць.

Читайте також: Підозрілий туман чи радіація?: над Закарпаттям побачили незвичний "дим" (ФОТОФАКТ)

Вид є високоінвазивним і на сьогодні заселив всі континенти, окрім Австралії. В Україні активна інвазія йде з заходу на схід. Вид вже поширений в усіх прикарпатських і подільських областях та у Придніпров'ї.

Типове зимівельне скупчення гармонії

Основна хвиля інвазії в Україні пройшла протягом 2008—2012 років.

2013 року гармонія досягла у своєму поширенні сходу України, і її вже виявлено на Харківщині, зокрема в окол. смт Васищеве.

Моніторинг інвазії цього виду сонечок в Україні ведуть всі зоологічні центри, зокрема й Інститут зоології НАН України. На сайті «Моніторинг біорізноманіття в Україні» вміщено методичні рекомендації щодо виявлення цього виду комах.

Нагадаємо: Рекорд уже втретє і спекуляція: на Закарпатті в магазинах з'явились яйця для "найбагатших"

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber