1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Міненерго б'є на сполох, закарпатцям слід готуватись: що вимагають від людей в областях України?

11727
Суспільство Закарпаття

Жителям радять не зволікати й бути уважними у цей період.

Міненерго б'є на сполох, закарпатцям слід готуватись: що вимагають від людей в областях України?

Українців просять скоротити споживання електроенергії впродовж п'яти годин. Про це заявляють у Міненерго.

Відомо, що в Україні енергетики вже  відновили живлення для майже 382 тисяч споживачів. Людей у всіх областях просять раціонально користуватись електроенергією, особливо у вечірній час з 17:00 до 22:00.

Такі заходи необхідні для збалансованої роботи енергосистеми держави, як зазначають у Міненерго. Пошкодження інфраструктури в зв'язку із обстрілами ускладнюють роботу енергосистеми, тож українцям варто поставитись із розумінням до ситуації.

 "Закликаємо споживачів раціонально користуватися електроенергією, особливо у вечірній час з 17:00 до 22:00. Це допомагає енергетикам тримати систему в більш стабільному стані", – заявляють в відомстві.

Нагадаємо: Скелети й кістки із могил: жахаючі знахідки виявляють місцеві жителі однієї з громад Закарпаття

Минулої доби енергетики відновили живлення для 381 424 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій. Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.21 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

"На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови загальним обсягом 7748 МВт*год та потужністю 1085 МВт", – зазначають в міністерстві. 

Читайте також: Дорогущий смаколик: що роблять з одним з унікальних трофеїв, знайдених в Україні?

Чим радять зробити запаси, якщо доведеться пробути без електроенергії певний період?

Останнім часом в Україні частішають обстріли з боку рашистів. Енергосистема укотре зазнає руйнувань в результаті атак на енергообєкти. У двох областях України ввели наразі аварійні відключення світла. Також людей закликають бути готовими до чергових блекаутів уже з наступного тижня в зв'язку зі зниженням температурних показників.

Наразі не відомо, як діятимуть графіки погодинних відключень в областях України, водночас, людям радять мати усе під руками, щоб пережити години без світла.

Читайте також: Підозрілий туман чи радіація?: над Закарпаттям побачили незвичний "дим" (ФОТОФАКТ)

Насамперед, йдеться про утеплення власних осель. Експерти радять найперше  мінімізувати втрати тепла у помешканні, заклеївши вікна теплоізоляційною плівкою та встановивши на двері довідники - прилади для автоматичного та плавного їх закривання. Утеплення плівкою чи ковдрою не покращить ситуацію, якщо вікна якісні, утім, може на 20 відсотків зменшити тепловтрати в оселі зі старими двокамерними вікнами без склопакетів, відзначають експерти. Також тепло втрачається через зовнішні стіни та вентиляцію. Останню закривати не можна, але можна зробити її енергоефективною, поставивши рекуператор. Тоді повітря, яке виходить, нагріватиме повітря, яке надходить у квартиру.

Для обігріву можна також встановити намет прямо посеред кімнати. Крім того, експерти радять придбати рації або супутникові телефони, аби бути на зв'язку під час блекауту.

Нагадаємо: Рекорд уже втретє і спекуляція: на Закарпатті в магазинах з'явились яйця для "найбагатших"

До складного періоду без електрики, людям також радять подбати й про тверде паливо, яким буде нагода обігріти оселю в холодну пору. Нагадаємо, закарпатці почали запасатись дровами заздалегідь цього року. Наразі машина дров коштує від 15 тисяч гривень.

Обігріти оселю можна й підручними засобами, які легко зробити своїми руками. Одним з таких пристроїв є "глиняний обігрівач".

Вам знадобляться:

три глиняні горщики різного діаметру;

  • 8 шайб під різьбу М10;
  • болт М10 на 100 мм;
  • 8 гайок з різьбою М10;
  • глиняний піддон;
  • металева підставка (решітка), для забезпечення циркуляції повітря;
  • нагрівальний елемент — свічки.

Нагадаємо: Ігри зі смертю: ще в одній з громад Закарпаття наростає масштабна загроза

Принцип роботи

Обігрівач працює досить просто. Потрібно перевернути конструкцію догори дном і поставити її на решітку. Далі ставимо металеву підставку на керамічний піддон зі свічками, які будуть служити нагрівальними елементами. Запалити їх і почекати, поки тепло розподілиться по поверхні обігрівача. Найсильніше конструкція буде нагріватися в зоні металевого стержня.

Потрібно брати звичайні керамічні горщики. Не глазуровані чи фарбовані, оскільки при нагріві такі обгоратимуть і виділятимуть шкідливі речовини разом із теплом. Також, задля уникнення пожежної небезпеки, радять зняти із горщиків усі етикетки.

Читайте також: Блекаут прийде раніше: які сюрпризи готує Обленерго жителям Закарпаття?

Графіки відключень можуть повернутися вже з наступного тижня: до чого готуватись українцям 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber