1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Містика, нечисть і День всіх Святих: що підтримують закарпатці в період війни в Україні?

874
Суспільство Закарпаття

У регіоні йде підготовка до однієї з важливих дат листопада.

Містика, нечисть і День всіх Святих: що підтримують закарпатці в період війни в Україні?

Щороку, 1-го листопада, в Україні готуються до важливої дати — Дня пам'яті померлих. До цього часу в усіх регіонах відвідують могили покійних родичів та прибирають кладовища.

На жаль, з кожним роком в Україні ховають усе більше людей. І Закарпаття — не виняток. Серед померлих дуже багато юних солдатів, що полягли за Вітчизну у боротьбі і рашистами. Тож останні роки день відзначення пам'яті усіх померлих є одним з особливих. Усі небайдужі запалюють свічку і на могилах захисників.

Жителі області віддавна цінують автентичні традиції. Вони стосуються і поминальної дати 1-го листопада. За словами краян, закарпатці ніколи не святкували "розрекламований" за кордоном "страшний" Гелловін. Це свято не наше, і звичай із задобрюванням усілякої нечисті в ніч Дня всіх святих — теж нам чуже. Тому багато старших людей проти всіляких веселощів, ярмарок з перевдяганням в костюми відьм, упирів, кажанів тощо. Більш того в регіоні церкви не одобрюють  "американський Гелловін". У той же час тут шанують День пам'яті померлих (Усі святі, як називають на Закарпатті) 1-го листопада його святкуємо здавна й до цього часу.

Читайте також: Найдорожчий смаколик: що за знахідку продають закарпатці за більш як тисячу гривень за кілограм?

В День пам'яті всіх померлих закарпатці ідуть на могили покійних родичів. Несуть квіти, зазвичай хризантеми, які є символом цього свята. Запалюють свічку або ж лампадку за світле царство померлих. До цього часу жителі порядкують на кладовищах. З могили забирають минулорічне сміття від вінків та свічок, полють бур'ян, фарбують хрести й оновлюють пам'ятні плити.

Найбільшою страшилкою наразі вважають війну із російським агресором. Люди хочуть, щоб молодь дотримувалась власних, українських традицій і щоб батьки роз'яснили різницю між святом Гелловіну й поминальним днем 1 листопада - Днем пам'яті всіх померлих.

Читайте також: Закарпатці у чергах: в Україні здорожчали яйця. Чи є дефіцит в магазинах?

Запозичена мода: "голова Джека", історія свята й містичні місця в регіоні 

«Цукерки, або смерть» – одна із популярних фраз у Ніч Хелловіну 31 жовтня, Переддень усіх святих.

День Пам’яті померлих, чи День усіх святих відзначають і у Закарпатті. Він припадає на 31 листопада. Щорічно у цей день люди відвіють могили покійних родичів, приносять вінки та хризантеми до їхніх могил і цукерки похованим дітям. Вночі на могилах запалені лампадки і свічки миготять, неначе сотні малих світлячків.

Щодо відзначення самого Хелловіну, то запозичили українці ту моду із за кордону. І закарпатці не лишилися, так би мовити, осторонь «Хелловінських традицій».

Читайте також: Ігри зі смертю: ще в одній з громад Закарпаття наростає масштабна загроза

У переддень усіх святих люди поринають майже у містику. Наряджаються у розмаїтий хелловінський одяг, підбираючи лякливий образ того чи іншого персонажа із популярного ужастика. Хелловінські наряди полюбляють і малеча, і дорослі.

Одним із традиційних символів цієї містичної ночі є …. «голова Джека», та ні, не справжня, а вирізана із дині. Кавуни можуть бути різної величини та оформлення. Та головне – страшний вигляд і блимаючі очі –ліхтарі!

«Ліхтар Джека» з’явився на рубежі XIX і XX століть. Причому в обмін на гроші або їжу, спочатку потрібно було пропонувати різні розваги.

Читайте також: Семибальний землетрус над Закарпаттям й нова загроза: що довелось пережити місцевим жителям?

У перекладі Хелловін означає «Відьомська ніч». Розповідають, щось подібне було і у слов’ян, тільки переддень усіх святих іменувався, як «Велесова ніч». Словацькою – «Noč čarovnic» ( «Ніч чарівниць»). Після прийняття християнства його святкували, як «надвечір’я Дня всіх святих».

Поступається лише Різдву й шириться в Україні в останній період 

Не будучи офіційним державним святом, Хелловін за популярністю поступається лише Різдву. Найгучніше відзначається у США, Канаді, Ірландії, Великій Британії. В Україні набуває поширення з отриманням Незалежності, із пожвавленням процесів американізації у світі в кінці XX ст.

У ході Хелловіну відбувається уже звичне і традиційне випрошування цукерок дітьми, святкування тематичних костюмованих вечірок та наряджання осель.

Нагадаємо: Звідки воно взялося?: в одному з районів на Закарпатті з'явилась вражаюча водна перлина (ФОТО)

Особливою фішкою свята є містичні місця, оповиті численними легендами, від яких стає моторошно. Діти люблять цікаві історії на Хелловін.

На Закарпатті не без магії та неймовірних легенд. Кожен куточок тут пахне своєю оповіддю, із неабияким сюжетом. Але найкраще буде відвідати усі ці місця напередодні 1 листопада.

Охочим туристам, які полюблять наш край і чудові традиції, пропонують на Хелловін відвідати аж 7 унікальних і таємничих місць, аби відчути неабияку енергію минулого та поринути у світ неймовірних речей і справжньої магії. Це : місто Ужгород, Невицький замок(зі своєю легендою про погань-дівча), Парк Шенборна у «Воєводино» на Перечинщині, Синевир на Міжгірщині, Чинадієвський та Хустський замки та цілющі гірські чани у Лумшорах. 

Читайте також: Аварійний блекаут у двох областях: чи відключатимуть світло у Закарпатській області?

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber