1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті бушує смертельна хвороба: що кажуть медики й чи є привід боятись?

6515
Суспільство Закарпаття

Чотири штами грипу фіксують у регіоні з початку жовтня.

На Закарпатті бушує смертельна хвороба: що кажуть медики й чи є привід боятись?

В області наразі фіксують загострення епідситуації із захворюваності грип й ГРВІ. Здебільшого нездужають дорослі – 59%, діти – 41%. Серед останніх, зокрема, спостерігають приріст кашлюка, менінгококової інфекції, кору та вірусних гепатитів.

Найчастіше фіксують випадки кашлюка та кору. За словами Вікторії Тимчик, ситуацію може ускладнити захворюваність на грип та ГРВІ, оскільки період підвищеної активності уже почався.

Протягом минулого тижня до медичних закладів області з ознаками ГРВІ звернулися 3 678 людей, що на 10% більше, ніж попереднього. У 100 осіб підтвердили коронавірусну інфекцію, з них 15 дітей та 85 дорослих, що на 16,3% більше, ніж попереднього тижня.

Загалом на Закарпатті вищі за середні показники захворюваності в Берегівському та Ужгородському районах.

Читайте також: Зима вдарить міцно, блекаут реальний: що з опалювальним сезоном у Закарпатській області цього разу?

В області також фіксують випадки інфікування на лептоспіроз, лайм-бореліоз, вірусні гепатити А та С, кашлюк, кір і менінгококову інфекцію, розповів медичний директор Центру інфекційних хвороб, головний спеціаліст-експерт департаменту охорони здоров’я ОВА зі спеціальності «інфекційні хвороби» Михайло Поляк.

Нагадаємо, торік в регіоні були зафіксовані летальні випадки від небезпечної недуги. Місцевих жителів застерігали бути обачними на городах й працювати в підвалах у рукавичках.

Небезпека поширювалась мишами і пацюками

Йдеться про той самий лептоспіроз. Недуга забрала життя людини у Перечинській громаді. У міськраді звернулись до жителів з попередженням про цю загрозу й дали ряд рекомендацій.

Читайте також: Після вибуху: як збирають гриби в одному з атакованих Росією закарпатських районів?

Що відомо про небезпечну інфекційну хворобу?

Лептоспіроз (англ. leptospirosis, син. хвороба Вейля або Вейля-Васильєва, хвороба Лансере-Матьє, хвороба Фідлера, гарячка Форт-Брегг, іктеро-геморагічна гарячка, водна гарячка, покісно-лугова гарячка, японська семиденна гарячка, собача гарячка, щуряча гарячка тощо) — гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, геморагічним синдромом.

На щастя, цьогоріч ситуація із цим захворюванням серед мешканців регіону є дещо кращою, кажуть медики. Випадків менше, летальності не фіксують.

Читайте також: Смертельна епідемія в одній із громад Закарпаття: міськрада інформувала про заходи дій

«За 9 місяців у регіоні на лептоспіроз захворіли 42 особи, що на 48% менше, ніж минулого року. 29 таких пацієнтів звернулися до нашого Центру. Також у нас проходили лікування хворі на лайм-бореліоз – 36 стаціонарно та 62 амбулаторно», – наголосив Михайло Поляк.

Він зазначив, що зараз у регіоні триває черговий циклічний підйом захворюваності на гепатит А. Від початку року занедужало 368 людей, 220 з них – діти. Найбільше випадків зареєстрували в Тячівському, Хустському та Берегівському районах.

За останні дев’ять місяців на 29% у порівнянні з минулим роком зросла кількість хворих на хронічний гепатит С. Серед дорослого населення виявили 59 нових випадків.

Загалом лише в Центрі інфекційних хвороб на обліку перебуває 658 пацієнтів з таким діагнозом, 285 з них уже пролікували, 87 – ще отримують медичну допомогу.

Читайте також: Зміїний володар: що знайшов закарпатець у Верхніх Воротах й чому всі оторопіли від його вчинку? (ФОТО, ВІДЕО)


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber