1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Люди готові платити, хоч ціни космічні: яка унікальна панацея омолоджує закарпатців?

233
Суспільство Закарпаття

Регулярне вживання цього фрукту може вберегти від проблем зі здоров’ям та допоможе омолодити організм.

Люди готові платити, хоч ціни космічні: яка унікальна панацея омолоджує закарпатців?

Цього тижня ціни на яблука в Україні знову збільшилися. Підвищення зумовлене скороченням пропозиції яблук зимових сортів на внутрішньому ринку.

Про це повідомляють аналітики EastFruit.

"Чергове підвищення цін у цьому сегменті зумовлене скороченням пропозиції яблук зимових сортів на внутрішньому ринку. При цьому попит з боку покупців залишається досить високим, що стимулює подорожчання цієї продукції на українському ринку", — йдеться у повідомленні.

Як наголосили фахівці, на сьогодні яблука пропонуються до продажу в діапазоні 17-25 грн/кг ($0,41-0,61/кг), залежно від сорту, якості та обсягу партії. Це в середньому на 13% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Водночас нинішні ціни на яблука в Україні найвищі як мінімум за останні сім років.

Аналітики також зауважили, яблука в Україні вже в середньому на 54% дорожчі, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому не виключено зростання цін наступного тижня, бо подорожчання не знизило попит.

"При цьому пропозиція якісних фруктів обмежена, тому що багато виробників вважають за краще не поспішати з продажами, і зимові сорти закладають на зберігання, сподіваючись на більш високі ціни надалі", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, попри війну, українська економіка демонструє продовження тенденції відновлювального зростання. З початку 2024 року показник валового внутрішнього продукту (ВВП) зріс на 4,5% (±1%) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

ЯБЛУКА: користь і шкода для організму

Традиційно, православні віряни не їли плоди яблук до Яблуневого Спасу, однак після цієї дати їх можна було вживати в необмеженій кількості, оскільки саме в цей період яблука починають дозрівати.

Яблуко – це справжнісінький природній плід здоров’я. Учені дослідили, що регулярне вживання яблук може вберегти від проблем зі здоров’ям та допоможе омолодити організм.

10 ПЕРЕВАГ чому потрібно їсти яблука

Вміст вітамінів. Яблука складаються з великої кількості вітамінів та корисних речовин. Зокрема, в 1 яблуці міститься 25 г вуглеводів, 4 г клітковини, 14% добової норми вітаміну С, 6% добової норми калію, 5% добової норми вітаміну К, 2-4% добової норми марганцю, міді, а також вітамінів A, E, B1, B2 та B6.

Позбавлять відчуття голоду. Високий вміст харчових волокон та води роблять яблука чудовим продуктом для наповнення шлунку та позбавлення відчуття голоду.

Корисні для серця. Розчинні волокна яблук знижують рівень холестерину у крові, а один із поліфенолів – флавоноїд епікатехін сприяє нормалізації артеріального тиску. Якщо споживати 25 г яблук (приблизно пів чашки порізаних шматочків), то можна зменшити ризик інсульту на 20%.


Зменшують ризик діабету 2 типу.

Як показують спостереження: 1 яблуко в день зменшує ризик діабету 2 типу на 28%. Споживання декількох яблук на тиждень має схожий захисний ефект. Поліфеноли, що містяться в яблуках допомагають запобігти пошкодженню бета-клітин в острівцях підшлункової залози. Водночас останні виробляють інсулін в організмі та можуть неоптимально функціонувати в людей з діабетом 2 типу.

Є хорошими пребіотиками. В яблуках міститься клітковина, що називається – пектин. Він є своєрідним паливом для корисних бактерій в кишківнику.


Профілактичний засіб проти раку. Згідно з даними вчених, яблука мають антиоксидантний та протизапальний ефект, що робить їх потенційно ефективними у зниженні ризику виникнення злоякісних пухлин.


Містять компоненти, що допомагають боротися з астмою. Шкірка яблука містить флавоноїд кверцетин, який допомагає знижувати запалення та впливати на алергічні реакції. Також поліфенол запобігає розвитку хвороби Альцгеймера.


Приносять користь кісткам. Приносять користь кісткам, сприяють хорошій щільності та міцності кісткової тканини.


Можуть сприяти схудненню. Яблука містять багато клітковини та води, тому і здатні зробити людину ситною.


Захищають від ушкоджень слизової оболонки шлунку, викликаних протизапальними засобами.


Допомагають здоров‘ю мозку. Сік яблук запобігає віковому зниженню розумової активності та кількості нейромедіатору ацетилхоліну (відповідає за навчання, мислення та пам’ять). Низький рівень ацетилхоліну пов’язаний з хворобою Альцгеймера.

Однак, попри корисні властивості, слід обмежити вживання яблук, якщо у вас:

виразка шлунку;

гастрит;

підвищена кислотність;

людям, які мають проблеми із зубами, слід відмовитися від вживання таких сортів яблук, як груша, антонівка та аніс, оскільки вони становлять небезпеку для зубної емалі. Якщо ж ви все ж таки з’їли фрукт, то обов’язково почистьте зуби та прополощіть рот.

людям, які страждають на цукровий діабет, не слід їсти солодкі яблука (білий налив, золота китайка і медунка).

Щодо кісточок яблук, то вони містять таку небезпечну речовину – глікозид амигдалина (речовина, яка потрапляючи у шлунок розщеплюється в синильну кислоту (сильна отрута – ціанід).

Звичайно ж, якщо ви вживатимете в невеликих кількостях кісточки, то вони не зашкодять, але з великою кількістю ціаніду ваш організм може не впоратися.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber