1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Ситуація з електроенергією: чи будуть аварійні відключення у Закарпатській області?

3270
Суспільство Закарпаття

Енергетична інфраструктура в державі - і досі один із вразливих об'єктів.

Ситуація з електроенергією: чи будуть аварійні відключення у Закарпатській області?

Останнім часом ворог продовжує бити по областях України й тим самим вражати об'єкти енергетичної інфраструктури. Відзначмо, одного з найбільш потужних ударів по українській енергетиці було завдано два роки тому, 15 листопада. Вся Україна в той час погрузла  в багатогодинних блекаутах. У свою чергу людей закликали бути ощадливими в користуванні електроприладами й раціонально споживати електроенергію

Два роки тому важкий період не оминув і Закарпаття. Без електрики на тривалий період залишались освітні й дошкільні заклади. Учні мерзнули в класах, водночас були змушені відвідувати школу в таких умовах.

У 2022-му закарпатці уперше відчули на собі, що означає годинами бути без світла й необхідних комунікацій. 

Люди "виживали" на генераторах, свічках та лампадках. Ціни зростали на всі ці товари, однак жителі майже змітали усю цю продукцію із полиць магазинів. Що стосується генераторів, то їх на той час могли придбати лише одиниці.

Читайте також: "Повний назад": у Закарпатських магазинах блекаут повернув "чудасію" із минулого

Повторний блекаут й обурення закарпатців

Рік тому в області обійшлось без блекауту, а от цьогоріч у травні в усій Україні укотре були задіяні погодинні відключення світла. Черговий потужний удар по енергетиці було завдано росіянами в березні.

У липні цього року погодинних відключень у регіоні збільшилось. Місцевим жителям довелось бути без електроенергії 12 годин впродовж доби. Хоч у двох місцевих громадах цей графік розтягнули на довше. Люди обурювались в мережі Фейсбук.

Нагадаємо, до блекаутів у регіоні також готувались рік тому. У Закарпатській ОВА закликали усіх бути готовими до такого сценарію.

Наразі в області не вимикають електроенергію в зв'язку з дефіцитом в енергосистемі. Однак діють планові й аварійні відключення. 

У попередній публікації ми писали, що знеструмленими напередодні залишились 31 населений пункт через роботи на електромережах.

Що стосується планових й аварійних відключень, то в регіоні вони діють з початку нового року.

Чи відключатимуть світло в громадах області цього місяця можна ознайомитись за офіційним посиланням.

Читайте також: Вісім годин "зі свічками": в яких районах закарпатцям відключать електроенергію?

Чи будуть блекаути ще узимку й чи варто боятись непередбачуваних обставин?

За умови справності енергооб'єктів та відсутності нових атак Росії Україна обходитиметься без обмежень електропостачання до температури 0 градусів.

Про це розповів в етері КИЇВ24 директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Якщо прибрати фактор атак, завдяки фантастичним темпам відновлення пошкодженої генерації, маємо шанс до температури близько 0 градусів проходити без обмежень споживачів.

Це за умови справності енергооб’єктів та відсутності нових атак Росії. На таке відновлення раніше потрібно було 7-8 місяців, за стандартами ЄС — 9-10 місяців. Зараз “Укренерго” проводить відновлення за 1 місяць, зазначив Харченко.

Нагадаємо: Неврожай на Закарпатті і пил війни: що буде з цінами на один актуальних продуктів на ринках держави? 

Водночас експерт наголосив, що взимку варто очікувати відключень від 4 до 6 годин на добу.

Звісно, коли погода буде холодніша, доведеться йти на певні обмеження, але вони (обмеження/відключення — ред.) не будуть апокаліптичні. 4-6 годин на добу будемо сприймати по-філософськи, переживемо. 

Зима зі світлом

Міністр енергетики Герман Галущенко розкритикував нещодавній звіт ООН, у якому прогнозувалася тривалість відключень світла цієї зими — від 4 годин на добу за оптимістичного сценарію, до 18 годин— за песимістичного.

Він наголошує, що існує ймовірність пройти цю зиму зовсім без відключень світла (крім звичайних локальних аварій). Однак лише за умови, якщо росіяни не зашкодять уже відновленим або таким, що досі вціліли, енергооб’єктам.

Читайте також: Собачий холод і справжня зима у горах: закарпатці роблять запаси найдорожчим ресурсом у період війни

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber