1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Тренд квадробінгу набирає популярності серед української молоді: що це таке і звідки взявся?

2555

У сучасній культурі молоді з'являються нові захоплення, і квадробінг – один із таких яскравих прикладів.

Тренд квадробінгу набирає популярності серед української молоді: що це таке і звідки взявся?

Гард City пише що цей рух, прийшов зі світу імітації тварин, стає дедалі популярнішим і в Україні. Підлітки, захоплені цією активністю, імітують поведінку тварин, перевдягаючись у спеціальні костюми, ходячи на чотирьох кінцівках, видаючи звуки, притаманні тваринам. Для одних це – спосіб самовираження або цікава гра, для інших – хобі або навіть форма спортивної активності.

Термін "квадробінг" походить від латинського слова "quadro", що означає чотири, та "аеробіка". Своїм засновником цей рух вважає японського спортсмена Кеніті Іту, який прославився своєю здатністю бігати на чотирьох і навіть встановив світовий рекорд на 100-метровій дистанції, подолавши її за 15,71 секунди.

Окрім квадробінгу, існують ще дві схожі субкультури – теріантропи та фуррі. Теріантропи на ментальному рівні відчувають себе тваринами або птахами, тоді як фуррі створюють детальні костюми своїх улюблених анімаційних персонажів і театрально імітують їх поведінку. Фуррі ретельно працюють над ексклюзивністю своїх образів та віддано наслідують рухи тварин, яких вони зображають.

Попри схожість між цими рухами, для їхніх учасників важливо не плутати одне з іншим, оскільки кожна субкультура має свої особливості та унікальні риси. В Україні квадробінг з'явився відносно нещодавно, і наразі це захоплення лише починає поширюватись серед підлітків.

Чи є ці захоплення шкідливими? Для дітей зі здоровим психічним станом квадробінг може бути просто захопленням або грою з друзями, яка з часом втрачає актуальність. Важливо, щоб батьки спостерігали за балансом у житті дитини, зберігаючи увагу до її внутрішнього стану. Якщо дитина знаходить комфорт у субкультурі, це може бути формою самовираження і навіть допомогти їй адаптуватися.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber