1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Бабине літо на Закарпатті: в області поділилися атмосферними світлинами туристичної родзинки (ФОТО)

2085
Суспільство Закарпаття

Осінь завжди зачаровує своєю красою і контрастами. Різке похолодання, дощі, холодні вітри, й ось настає момент, коли здається, що зима вже на порозі.

Бабине літо на Закарпатті: в області поділилися атмосферними світлинами туристичної родзинки (ФОТО)

Проте природа дарує нам свій особливий сюрприз — бабине літо. Це короткий період теплої і сухої погоди, коли дні знову стають сонячними та теплими.


Бабине літо виникає через вплив антициклону. Це явище супроводжується ясним небом і високими температурами, що контрастують із вже охолодженою осінньою атмосферою. Феномен бабиного літа відомий у багатьох країнах з помірним кліматом.

Ужанський національний природний парк - Uzhanskyi National Nature Park, ділиться  атмосферними світлинами. 


Цікаво, що офіційно такого терміну не існує. Фахівці просто називають цей період "теплою і сухою погодою". У кліматичному плані бабине літо настає після похолодання, яке знаменує завершення метеорологічного літа. В регіонах України воно завершується, коли три дні поспіль середньодобова температура повітря не перевищує 15°C. Після цього настає метеорологічна осінь. Потепління під час бабиного літа викликане припливом теплих повітряних мас із південних регіонів.Наші предки поділяли бабине літо на "молоде" та "старе". Вважалося, що "молоде" починалося 28 серпня і тривало до 11 вересня. "Старе" ж приходило в другій половині вересня, іноді – на початку жовтня. Відоме і "третє" бабине літо, яке поверталося на Михайлівські дні. Після цього починала господарювати зима, з першим снігом та морозами.Однією з характерних ознак бабиного літа є павутиння, що літає в повітрі. Його виділяють павуки різних родин. За однією із версій саме від павутиння, що літає, («лето», «літо») та міфологічної "Баби" (період року, коли в сузір’ї Велеса видно Плеяди, які в народі називають Баби-Звізди або Бабами, Стожарами) походить і назва «Бабине літо». За стародавні-ми віруваннями, ця пора ділить рік на дві частини: коли "Баби" пока¬зуються навесні, починається літо, восени – зима.Існує також повір'я, що теплі осінні дні начаклували відьми, а нитки павутиння, що літають у повітрі, нагадують їх сиве волосся. Також «Бабське літо» або «бабине» є однією з давніх українських назв місяця вересня – період закінчення сільськогосподарських робіт.Для екосистеми бабине літо має важливе значення. Воно впливає на активність різних видів тварин та рослин. Для багатьох птахів це час, коли вони мають можливість накопичити запаси енергії перед довгими міграціями.


Бабине літо — це не просто випадковий період теплої погоди серед осені. Воно має значний вплив на екологію, сільське господарство й навіть наш емоційний стан. Жовте листя, м'яке сонячне світло та свіже повітря створюють атмосферу завершення одного циклу й підготовки до нового.Цей короткий період спокою нагадує нам, що природа завжди перебуває в гармонії: після бурі йде затишшя, а після холоду — тепло.


Бабине літо дарує нам можливість відчути цю рівновагу й насолодитися останніми теплими днями перед приходом зими.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber