1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатцям варто бути пильними цієї осені: за що можуть оштрафувати чи ув'язнити?

176
Суспільство Закарпаття

Система безоплатної правової допомоги роз’яснює відповідальність за підпал трави та сухостою. У воєнний час спалювання сухої рослинності може бути прирівняне до диверсії з покаранням до довічного ув'язнення.

Закарпатцям варто бути пильними цієї осені: за що можуть оштрафувати чи ув'язнити?

Про це повідомляє Виноградівська міська рада.

Восени традиційно починається сезон паління сухої трави, опалого листя та інших бур'янів. Проте не всі знають, що за такі дії в Україні передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Система безоплатної правничої допомоги інформує про наслідки підпалу сухостою та інші важливі аспекти цієї проблеми.

Адміністративна відповідальність

Якщо ви випалюєте стерню, луки, пасовища або опале листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу доріг чи залізниць, у парках або інших насадженнях, не дотримуючись встановлених правил, вам загрожує адміністративний штраф. Для громадян сума штрафу становить від 3060 до 6120 гривень, а для посадових осіб – від 15300 до 21420 гривень.

Кримінальна відповідальність

Якщо підпал призвів до пошкодження лісових масивів, насаджень або рослинності на землях сільськогосподарського призначення, це вже підпадає під кримінальну відповідальність. Штрафи можуть сягати від 91800 до 153000 гривень. Також передбачено обмеження або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.

У випадку, якщо під час підпалу загинули люди, тварини або пожежа призвела до інших серйозних наслідків, передбачене покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років.

Відповідальність під час воєнного стану

В умовах воєнного стану, який наразі триває в Україні, спалювання сухої рослинності може бути прирівняне до диверсії. У березні 2022 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, що посилюють відповідальність за злочини проти національної безпеки. Стаття 113 «Диверсія» тепер включає навмисні підпали, зокрема сухої рослинності.

За підпал трави в умовах воєнного стану можна отримати до 15 років ув'язнення або навіть довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Отже, перш ніж палити траву чи листя, варто задуматися про можливі серйозні наслідки, адже це не лише шкодить екології, але й може коштувати свободи.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber