1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Повістки через пошту надійшли закарпатцям: як реагують у соцмережах?

744
Суспільство Закарпаття

Перші повістки в новому форматі надійшли закарпатцям.

Повістки через пошту надійшли закарпатцям: як реагують у соцмережах?

"Укрпошта" почала розсилати військовозобов'язаним повістки, які були згенеровані в електронному реєстрі. Закарпатці в мережі Фейсбук поділились "ноу-хау" (нижче на фото).

Повістки, згенеровані Реєстром військовозобов’язаних і підписані електронними підписами начальників територіальних центрів комплектування ЗСУ, про що свідчить спеціальний QR-код, були надруковані Укрпоштою і надсилаються за домашніми адресами військовозобов’язаних.

Повістки отримують ті, хто не мають права на відстрочку або ще її не оформив і є придатним до військової служби. Військовозобов'язаний має з'явитись у ТЦК та СП протягом 14 днів з дня отримання повістки. 

Деталі:

Повістка вважатиметься врученою навіть тоді, коли людина не отримала повістку особисто, або її не було за місцем реєстрації. Якщо військовозобов'язаний після отримання повістки не з'явився до ТЦК, то її притягують до адміністративної відповідальності. Далі – ТЦК скеровує дані до поліції про розшук особи. Після цього можуть розпочати процедуру, щоб позбавити правом керувати транспортним засобом.

Нагадаємо: Повістки мертвим та людям з інвалідністю: абсурдність мобілізації в Україні

Закарпатці - у темі. Що пишуть в мережі Фейсбук з цього приводу?

Метод розсилки повісток поштою - новація у процесі мобілізації від ТЦК. Утім, цей підхід чомусь є дивним для багатьох українців. Служба у війську - відповідальний обов'язок військовозобов'язаних й кожен із них свідомо вирішує ставати на захист Вітчизни. Повістки, у той же час, як офіційний документ, який вручають чоловікам у цей час мають бути вручені особисто людині, яку призивають на службу до армії. Що з цього приводу пишуть в мережі Фейсбук - читайте далі в коментарях. Зокрема, люди пишуть, чому повістки у регіоні найбільше вручають місцевим чоловікам, а не приїжджим переселенцям, які тут живуть із початку війни в Україні.Також їх обурює, мовляв, недоторканість народних обранців у такій ситуації.

Крім Закарпаття, повістки поштою надійшли за адресами військовозобов'язаних в інших областях України

Повістки поштою та СМС в телефоні. Що кажуть юристи?

Юрист Костянтин Гритчин розповів, чи законні методи вручення повісток, коли їх кидають у поштову скриньку, надсилають за допомогою СМС або ж представники ТЦК дзвонять телефоном додому. Він також пояснив, яке покарання можна отримати за неявку за такою повісткою.

За його словами, ТЦК і СП справді мають право викликати військовозобов'язаних для виконання обов'язку з військового обліку (уточнення даних і проходження медичного обліку) за допомогою повістки в поштовій скриньці. Відповідальність за неявку за такою повісткою адміністративна - це штраф від 3400 до 5100 грн.

Читайте також: Моторошні історії з підвалу Хустського ТЦК: журналісти опублікували ексклюзивні свідчення тих, кому вдалося вибратись

"Однак виклик телефоном і поштою (не рекомендованим листом або цінним листом під вручення) не є належним врученням повістки, тому це порушення тільки військового обліку, яке карається штрафом від 850 до 1700 гривень", - пояснив юрист.

Гритчин запевняє, що повістка має бути вручена військовозобов'язаному особисто уповноваженими особами. Також у разі надходження на підприємство листа з військкомату, відповідальний за ведення військового обліку зобов'язаний вручити повістку військовозобов'язаному працівнику під підпис.

Читайте також: Закарпатці б'ють на сполох: під загрозою один з актуальних ресурсів

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber