1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Низькоякісне паливо - наслідок нового закону?: на українських водіїв чекає нова серйозна небезпека

61

З 1 жовтня в Україні збільшаться ціни на бензин та дизельне паливо. Експерти попереджають водіїв про небезпеку.

Низькоякісне паливо - наслідок нового закону?: на українських водіїв чекає нова серйозна небезпека

В Україні з 1 жовтня 2024 року можуть збільшитися ціни на бензин, дизельне паливо та автогаз, оскільки народні депутати Верховної Ради вже ухвалили у першому читанні законопроєкт №11416-д, який передбачає підвищення податків та запровадження нових податків. Про це свідчить сайт українського парламенту.

У законопроєкті №11416-д, зокрема, йдеться про запровадження щомісячного авансового платежу податку на прибуток з кожної АЗС у розмірі від 30 000 до 80 000 грн.

Від чого залежатиме сума цього податку?

Від виду палива, а також від того, є чи ні при АЗС магазин. Наприклад, 30 000 грн має платити щомісяця кожна АЗС, якщо вона продає лише автогаз. 45 000 грн потрібно буде платити, якщо обсяг автогазу в загальному обсязі палива, яке продає АЗС, становить 50% і більше. Якщо АЗС продає два та більше види палива, то сума щомісячного авансового платежу має становити 60 000 грн.

Вищезазначені цифри стосуються АЗС, які не мають магазину. Якщо АЗС продає алкогольні чи тютюнові вироби, то щомісячні авансові платежі мають бути більшими – від 40 000 до 80 000 грн.

Думка експертів 

Деякі експерти негативно висловилися щодо запровадження в Україні авансових платежів податку на прибуток з кожною АЗС. Так, експерт паливного ринку Дмитро Леушкін вважає, що це нововведення вигідне великим операторам роздрібного паливного ринку, оскільки вони щомісячні авансові платежі зможуть швидко відбити за рахунок магазинів. А ось мережам-дискаунтерам доведеться погано. Деякі з них взагалі можуть перестати працювати, оскільки не зможуть щомісяця платити авансові платежі з кожної АЗС.

Дмитро Леушкін також сказав, що через запровадження щомісячних авансових платежів заправки стануть більше недоливати палива, ніж зараз. Він попередив українських водіїв, що на АЗС стане більше низькоякісного палива.

Тим часом, в Україні зараз бензин А-95 коштує в середньому 56,57 грн за літр, дизельне паливо – 52,79 грн за літр, а автогаз – 31,43 грн за літр.

У вересні, після підвищення акцизів на паливо, найбільше подорожчав автогаз. Ціна автогазу в усіх українських областях перевищила 31 грн за літр. Але найдешевше паливо для автомобілів із ГБО коштує у Київській області – у середньому 31,05 грн за літр.

Які небезпеки несе використання низькоякісного палива?

Те, що бензин та дизпальне мають бути належної якості, сьогодні не треба комусь особливо доводити – нинішні автомобілі після невдалої заправки можуть потребувати серйозного ремонту. Але, на жаль, не завжди якість палива відповідає технічним вимогам та стандартам. Як зрозуміти і що потрібно зробити, якщо вам залили погане паливо.

Докладно розглянемо причини виникнення цих проблем та, головне,  способи їх запобігання.

Перший симптом проявиться,  коли холостий хід може погіршитися, виникне детонація, витрата палива збільшиться, а в гіршому випадку – станеться прогар поршнів та клапанів. Ці проблеми, як правило, пов’язані з утворенням нагару та відкладень. Щоб уникнути дорогого ремонту, рекомендується додавати присадки до палива. Застосування модифікаторів не тільки допомагає у разі заливання низькоякісного палива, а й підвищує потужність автомобіля. У цій статті ми розглянемо дві основні проблеми, які зустрічаються у автомобілів, оснащених сучасними системами подачі палива та сумішоутворення. Отже, почнемо із бензинових автомобілів. Мабуть, одним із найістотніших етапів розвитку бензинових паливних систем за останній десяток років був перехід від розподіленого до безпосереднього упорскування палива. Цей етап розвитку можна порівняти хіба що з переходом від карбюраторних систем до інжекторних. Це дало значну кількість плюсів, але й призвело до низки негативних моментів. Сучасні бензинові двигуни з прямим упорскуванням і турбонаддувом схильні до значних навантажень у системі впорскування.

Паливні форсунки прямого упорскування безпосередньо впорскують паливо в камеру згоряння, що робить їх уразливими до високих температур, тисків та залишків згоряння. Незабаром, після експлуатації відкладення починають утворюватися на вихідних отворах форсунок, знижуючи ефективність розпилення палива. Це негативно позначається на вихлопі та збільшує витрату палива. Внаслідок високих температур відкладення можуть нагріватися, викликаючи детонацію двигуна. Так само відкладення на форсунках, поршнях і камері згоряння вважаються основною причиною виникнення LSPI.

Виходячи з конструкційних особливостей безпосереднього упорскування, звичайні очищувачі паливних систем не ефективні для боротьби з нагарами та відкладеннями на розпилювачах форсунок, порівняно з розподіленим упорскуванням, коли форсунки розташовані у впускному колекторі. 

Активний поліефірамін – це потужний хімічний засіб, здатний впоратися навіть із стійкими відкладеннями на форсунках, поршнях та в камері згоряння. При регулярному використанні він також забезпечує постійний захист від нових вуглецевих відкладень. Він настільки ефективний, що його достатньо додавати лише кожні 5000 кілометрів пробігу. Даний очищувач підходить для всіх автомобілів з прямим упорскуванням а також з впорскуванням у впускний колектор з 4-тактним бензиновим двигуном.

Тепер перейдемо до дизелів, тут все ще цікавіше. 

Мабуть найважливішим етапом у розвитку дизельних паливних систем останніх часів була розробка та впровадження Common Rail. Застосування загальної паливної рампи суттєво вдосконалило процес подачі палива, дозволивши надзвичайно точно контролювати його, що у свою чергу призводить до підвищення ефективності та економії палива. Система Common Rail є інноваційною технологією, яка революціонізувала роботу дизельних двигунів.

У системі Common Rail паливо подається під високим тиском у спеціальний колектор (рейку), загальну для усіх циліндрів двигуна. Цей високий рівень тиску дозволяє інжекторам подавати паливо з високою точністю та в потрібний момент часу, що призводить до більш ефективного згоряння та підвищення потужності двигуна. Крім того, система Common Rail забезпечує більш тиху роботу двигуна, меншу кількість шкідливих викидів у навколишнє середовище та більш плавне прискорення. Ця технологія також сприяє зниженню рівня шуму та вібрації, що робить її особливо привабливою для використання у сучасних автомобілях.

Однак для забезпечення належної роботи системи Common Rail потрібне використання високоякісного палива та регулярне технічне обслуговування. В іншому випадку можуть виникнути проблеми з роботою системи упорскування, що призведе до зниження продуктивності та підвищених витрат на ремонт. У чому саме це може виражатися? У гіршому випадку двигун погано заводиться або не заводиться взагалі, а найчастіше просто димить чорним димом, не розвиває паспортної потужності, збільшується витрата палива та з’являється сильна вібрація. 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber