1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Великий витік: Росія використовує фальшиві документи для дискредитації України та західних країн

41

Росія активно проводить інформаційні кампанії проти України та західних країн через соціальні мережі для просування своїх інтересів.

Як повідомляє "РБК-Україна", згідно з інформацією, що потрапила в розпорядження ISW, Кремль використовує соціальні медіа для проведення масштабних інформаційних операцій. Компанія Meta, яка володіє Facebook, Instagram і WhatsApp, оголосила про заборону на діяльність російського державного ЗМІ Russia Today (RT) та пов’язаних з ним організацій через їхню причетність до іноземного втручання, це підтверджує звіт Інституту вивчення війни (ISW), оприлюднений 17 вересня.

Окрім того, 13 вересня Державний департамент США запровадив санкції проти осіб і організацій, пов'язаних з RT. Відомство звинуватило їх у проведенні інформаційних операцій, прихованому впливі та військових закупівлях для Кремля, що загрожують безпеці країн Європи, Африки, Північної і Південної Америки.

Проект "Схеми" Радіо Свобода проаналізував витоки документів, що описують діяльність російської компанії "Агентство соціального проектування" (SDA). Це агентство нещодавно було включено в санкційний список Міністерства юстиції США як частина російських операцій з дестабілізації.

Згідно з документами, SDA розповсюджувала фальшиві документи, зокрема підроблені накази Міністерства оборони України і Головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського. Ці документи використовувалися для дискредитації українського військово-політичного керівництва і деморалізації Збройних Сил України. Також агентство створювало підроблені новини і антиукраїнські меми, які активно поширювались у соцмережах.

ISW відзначає, що Росія продовжує вдосконалювати свої можливості в інформаційних операціях на платформах соціальних медіа, намагаючись викликати кінетичну активність, втручатися у вибори, а також реалізувати схеми дестабілізації та ухилення від санкцій.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber