1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Опалювальний сезон у школах Закарпаття під загрозою зриву: майже дві сотні бюджетних установ не виконали вимог закону

1601
Суспільство Закарпаття

190 бюджетних установ умовно втратили право використовувати газ для опалення приміщень.

Опалювальний сезон у школах Закарпаття під загрозою зриву: майже дві сотні бюджетних установ не виконали вимог закону

З настанням холодів надзвичайно важливо забезпечити опалення у домівках закарпатців, а також у різних установах. Особлива увага у цьому питанні надається соціальним бюджетним установам: лікарням, садочкам, школам, сільським радам тощо.

Для того, щоб, до прикладу, школи та садочки могли вчасно розпочати опалювальний сезон, існує порядок. Відповідальний за котельні й забезпечення тепла у таких закладах повинен виконати ряд вимог. Необхідно це, в першу чергу, щоб забезпечити не тільки тепло й затишок для дітей та працівників, а й безпеку.

Серед дій, які має виконати відповідальний працівник, є й повірка лічильника газу. Проводиться вона один раз на два роки. Сьогодні на Закарпатті 190 бюджетних установ не подали заявки на проведення обов’язкової періодичної повірки вузла обліку газу. Як наслідок, вони не мають права використовувати газ для опалення.

За словами головного метролога Закарпатської філії ТОВ «Газмережі» Андрія Лесишина, процес повірки лічильників газу для комерційних (непобутових) споживачів суттєво відрізняється від повірки лічильників у населення. Якщо до побутових споживачів у потрібний час прийде представник газового господарства, то комерційний споживач повинен контролювати ці питання сам. А бюджетні установи належать саме до непобутових (комерційних) споживачів.

«Звертаємося до всіх не зволікати із вирішенням цього питання, адже будь-яка дія потребує час та залучення працівників. Це означає, що повірку всіх закладів умовно в один день здійснити просто нереально. А це напряму впливає на старт опалювального сезону в конкретному закладі», — пояснив в.о.директора Закарпатської філії ТОВ «Газмережі» Андрій Мицик.

Довідково:

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», саме власник або суб’єкт господарювання (наприклад, орендар) повинен завчасно (до дати протермінування періодичної повірки) направити Оператору ГРМ письмове повідомлення про дату та час демонтажу ЗВТ на повірку (або його повірку на місці установки) та необхідність забезпечення представником Оператора ГРМ розпломбування ЗВТ. Звернення має бути направлене не пізніше 10 робочих днів до запланованої дати.

Власник (або його представник) має забезпечити на дату демонтажу приладу на повірку (або його повірку на місці встановлення) доступ представникам Оператора ГРМ до розпломбування лічильника та складання відповідного акту розпломбування.

У разі, якщо повірка непобутового лічильника буде здійснюватися не на місці його встановлення, забезпечити за власний рахунок демонтаж/монтаж ЗВТ, його транспортування та державну повірку. Про дату і час встановлення повіреного лічильника споживач завчасно має письмово повідомити Оператора ГРМ та забезпечити присутність представника Оператора ГРМ під час монтажу повіреного ЗВТ.

У разі пропущення терміну періодичної повірки ЗВТ з вини споживача, для нього буде застосована зміна режиму нарахувань за період протермінування аж до моменту встановлення уже повіреного приладу чи його складових.

Про це інформує пресцентр Закарпатської філії ТОВ «Газмережі України».

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber