1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Без направлення пройти ВЛК неможливо: адвокат розповів про важливі нюанси

295

Військовозобов’язаний в Україні повинен проходити ВЛК щороку.

Про це в інтерв'ю Українському радіо сказав адвокат Роман Кичко.

За його словами, у мирний час проходити ВЛК необхідно раз на п’ять років, а під час воєнного стану ― раз на рік.

"Але специфіка військово-лікарської комісії єдина ― це завжди має відбуватися за викликом, за направленням. Повістка на проходження ВЛК може бути, але перед проходженням комісії завжди буде направлення", - підкреслив юрист.

Він уточнив, що це має бути аркуш А4 з фотокарткою та всіма даними військовозобов’язаного.

"Тобто ВЛК завжди проходять за направленням, без направлення людина не може пройти ВЛК, у неї не виникає цього обов’язку. Коли ТЦК намагається штрафувати особу, якщо вона нібито не пройшла ВЛК раз на рік, то, на мою думку, вони користуються необізнаністю людей у юридичному плані. І це незаконно. Не було направлення ― не виникло обов’язку з’явитися ― не може бути штрафу та адміністративної відповідальності", - підкреслив Кичко.

Він також розповів про ситуації, коли у людини на руках немає жодного документа.

"Тут також адміністративна відповідальність. Зараз у людей на руках безліч різних документів, які свого часу видавалися і вважалися чинними. Наприклад, військовий квиток радянського зразка. Немає конкретних норм, які б передбачали вигляд документа", - зазначив адвокат.

Він підреслив, що коли запроваджувався додаток "Резерв+", була постанова Кабміну, яка передбачала запровадження такого поняття, як електронний обліковий документ, який формується у цьому додатку.

"Тимчасове посвідчення та військовий квиток плюс-мінус не радянського зразка ― це 100 відсотків чинні документи. Якщо у людини немає облікового документа на папері, але формується цей документ у додатку "Резерв+", відповідно до постанови №559, то це повноцінна юридична заміна та альтернатива паперовому документу. Тобто якщо на руках ніякого документа немає, то електронний обліковий документ із "Резерв+" ― це чинний обліковий документ. Важливий момент: у "Резерв+" має бути сформований саме pdf-файл із qr-кодом, цей файл можна роздрукувати на А4, на ньому видно всі дані", - наголосив юрист.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber