1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

На Закарпатті людей "вбила" вартість популярної ягоди: за ціною "золотих злитків"?

11793
Суспільство Новини Перечина

У магазинах області виріс в ціні популярний смаколик.

На Закарпатті людей "вбила" вартість популярної ягоди: за ціною "золотих злитків"?

Цього сезону фрукти на ринках області та в магазинах з'явились надрано. Щоправда ціни на ранній врожай соковитих смаколиків дещо кусались. Кілограм соковитих плодів черешні насамперед продавали від 260 гривень. Полуницю від 300 і більше гривень за кілограм. Також не з дешевих була і суниця - її продавали від 150 гривень за літр.

Що ж до іншого розмаїття ягідної продукції на місцевих базарах, то цей сезон був багатим на гірську ягоду чорницю (яфину). Багато місцевих родин виживають на продажі цих "вітамінок". За літр ягід цього року просили від 100 гривень.

Брусниця, як відзначали збирачі ягід, цього року вродила скупо. Іншими словами її ще називають чуфезою. Вартість цієї гірської ягоди цьогоріч варіювалась від 80 гривень за літр. У минулих роках брусницю збирали мішками й вантажили на машини, та в зв'язку із масштабною спекою в останній період ягід стало врази менше 

Однією з найбільш очікуваних ягід на базарах були баштанні. Їх завозили до України з Одеси, Миколаївщини тощо. Були також імпортні смугасті від 50-60 гривень за кілограм.

 На ринках області звісно ж очікували дешеву ягоду з Берегівського й Виноградівського району, які згодом заполонили базари Ужгородщини, Мукачівщини, Перечинщини тощо. Солодку ягоду насамперед продавали від 25 гривень за кілограм, вже пізніше ціни істотно пішли на спад. Люди майже вишиковуались у черги за солодким "смугастим" 

У вересні в магазинах вартість баштанних пішла знову угору. Кілограм продають від 25-30 гривень. Ціни укотре стають гарячою темою для обговорень у соцмережах. Покупці заощаджують гроші на найнеобхіднішому. Водночас, економити на всій продукції не вдається, адже з початком осені у магазинах спостерігається шокуюче здорожчання абсолютно на всі товари.

До того ж цієї зими обіцяють рекордні ціни на врожай "другого хліба" .

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber