1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Прогнозують ще більший рекорд: закарпатці вже роблять запаси найактуальнішим овочем

11287
Суспільство Закарпаття

Буде ще більше здорожчання "другого хліба".

Наразі в регіонах держави стартують "картопляні жнива". Хтось копає врожай нового сезону механізованим способом, дехто ж - вручну. Перший спосіб куди затратніший, бо упирається в додаткові затрати - фінансові. Однак, ручний спосіб вибирання картоплі врази виснажливіший, кажуть господарі. В кого є величезні земельні ділянки, засаджені "другим хлібом", не шкодують на техніку. Наразі, виорати картоплю механізованим способом влетить господарям від 70-80 гривень за сотку. Два роки тому вартість була нижчою - 50 гривень за сотку.

Відзначмо, цьогоріч вартість картоплі рекордно зросла в магазинах та на базарах. У вересні кілограм овоча продають від 20-25 гривень. Щоправда, такі ціни не всюди. На ринку є можливість знайти картоплю по 10, 14,15 гривень за кілограм.

Картопля здорожчає в магазинах. Варто зробити запаси. 

Уже у лютому вартість картоплі може зрости в магазинах до 30 гривень за кілограм. Такі ціни прогнозують цьогоріч фермери.

Що стосується врожаю картоплі нового сезону, то в Україні цього разу він слабший аніж торік. Традиційним картопляним жнивам  цьогоріч заважає пекельна спека. Фермери відзначають, що грунт надзвичайно сухий  - температура в землі 27 градусів. Тому картоплю в такій ситуації викопувати не радять. Продовжать вибирати картоплю зі спаданням температурних позначок та після очікуваних опадів.

Нагадаємо, цьогоріч рекордна спека у липні спостерігалась практично по всій Україні. Не оминули рекордні градуси і найзахідніший регіон України. Закарпатці також зіткнулись із аномальною температурою. В районах області очевидцями фіксувались надмірно високі стрибки термометрів за останній період. Подеколи спостерігалось до майже 50 градусів Цельсія.

Від рекордної спеки йшли на нівець сади та городи. Овочі й фрукти "варились" та "запікались" у грунті, який став суцільним бетоном, розповідають місцеві жителі. Спека вплинула на традиційний процес вибирання картоплі у регіоні та взагалі на врожай "другого хліба". Люди ламали на нивах сільгоспінвентар, знемагала навіть механіка, що працювала в цей час на полях в надзвичайних умовах.

Читайте також: Три закарпатські метеорити: де знайшли найсвіжіший уламок із неба (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber