1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Північне диво у закарпатських лісах: люди збирають цілющий плід з унікальною силою (ФОТО)

54159
Суспільство Закарпаття

На Закарпатті у розпалі сезон збору унікальних лісових ягід.

Північне диво у закарпатських лісах: люди збирають цілющий плід з унікальною силою (ФОТО)

Цього сезону різного роду ягід на ринках області - дійсно багато. Перший врожай лісової суниці з'явився у продажі у середині травня. За літр вітамінок просили від 160 гривень. Пізніше з'явились малина, чорниця, ожина тощо. На гірських полонинах у травні також дозріла основна ягода, на якій виживають багато місцевих родин щосезону, - яфина. Подеколи її ще називають "гірською ікрою", "Богиня Карпат", "чорне золото". Цьогоріч літр ягід обходився покупцям від сотні гривень. Збирачі відзначали, що такі ціни пов'язані з важкістю збору дикосторучих та зі здорожчанням транспорту, що везе до чорничних плантацій.

У серпні у продажі з'явилась ще одна унікальна гірська вітамінка - брусниця. Її продавали від 80 гривень за літр.

Наразі в регіоні дозрівають цілющі плоди шипшини, яку теж активно збирають місцеві жителі на продаж та для власних потреб.

Варто відзначити: у плодах ягід міститься вітаміну С врази більше аніж у чорній смородині та популярних лимонах. Окрім «аскорбінки» багата шипшина також вітаміном А, В1 та Е. У ній міститься ряд мікро та мікроелементів.

Читайте також: На Закарпатті вже продають першу суницю із лісу: надранній врожай не за низькою ціною (ФОТО)

У північних широтах шипшину величають «апельсином півночі». Виявляється, чим північніше росте чагарник, тим його плоди більш збагачені аскорбіновою кислотою. Плоди шипшини допомагають при грипі й застуді, авітамінозі, підсилюють опірність імунної системи у боротьбі із вірусними інфекціями, позитивно впливають на кровотворення й зміцнюють стінки судин.

Нагадаємо: "Залізна ягода", що ставить на ноги: що за незвичний смаколик продають на закарпатських базарах?

Є помічними у лікуванні хвороб шкіри, допомагають при запаленні нирок, новоутвореннях, опіках, ревматизмі, головних болях тощо. Цьогоріч шипшина вродила краще в лісах регіону анід торік. Плоди збирають на пасовищах й поряд з водоймами.

Нагадаємо: "Золотий ресурс" не для бідних: в яку вартість влетить закарпатцям погрітись дровами в цей час?

Читайте також: "Без світла по 16 годин": жителів яких регіонів готують до найжорстокіших сценаріїв з відключеннями?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber