1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Цей вид з'явився тут нещодавно: цікаві знахідки герпетологів на Закарпатті (ФОТО, ВІДЕО)

4367
Суспільство Міжгір'я

Плазун, що освоює нові території та "вогняна красуня", яка позує, як модель та зовсім не боїться людей.

Цей вид з'явився тут нещодавно: цікаві знахідки герпетологів на Закарпатті (ФОТО, ВІДЕО)

На Закарпатті розпочали осінні дослідження герпетофауни і вже з перших днів фахівці виявили цікаві знахідки та нові місця заселення, де раніше цих істот не було.

Про це йдеться на сторінці Institute of Ecological and Religious Studies- IERS.

1 вересня стартував осінній етап польових досліджень герпетофауни Закарпаття, яке проводять співробітник Чернівецького обласного краєзнавчого музею.

Дослідження розпочали з Національного природного парку «Синевир». Перші два дні наші експерти зосередились на обстеженні ділянок річки Теребля в межах Парку, щоб прослідкувати поширення тут вужа водяного.

«Цей вид, як припускаємо, з'явився тут відносно нещодавно і тепер активно освоює нові території. Ми перевірили локацію, де водяного вужа виявили в липні. На цій ділянці зареєстрували високу щільність населення цьогорічок водяних вужів. Це свідчить про успішність розмноження виду. Вочевидь, наявність придатних біотопів та багата кормова база (на мілководдях спостерігали чимало дрібної риби) дозволяють вужам почуватися тут доволі комфортно», – розповів Назар Смірнов.

Читайте також: Найдовша змія Європи: одного із найбільших і найрідкісніших плазунів помітили на Закарпатті (ФОТО)

Також водяних вужів виявили в кількох локаціях вище за течією. Зібрані матеріали можуть стати основою для подальшого моніторингу стану популяцій виду і вивчення його можливого просування уверх за течією Тереблі.Паралельно реєстрували місця знахідок та проводили обліки інших представників герпетофауни. Це важливо для контролю стану популяцій окремих видів.Попри суху погоду, пощастило також зустріти володарку карпатських лісів – вогняну саламандру.

Експедиція триває, і науковці очікують на багато цікавих знахідок і даних, які сприятимуть адвокації і захисту унікального світу герпетофауни Карпат.

Читайте також: “Деякі мали довжину понад 180 сантиметрів”: що знайшли на Берегівщині? (ФОТО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber