1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Дві доби без електроенергії: жителям області варто бути готовим до найскладнішого

7718
Суспільство Закарпаття

Найближчим часом відключень можу побільшати в Україні.

Дві доби без електроенергії: жителям області варто бути готовим до найскладнішого

Жителів областей України наразі готують до найскладніших обставин з відключенням світла. Якщо наразі, після чергових атак росіянами, електроенергію відключають на 7-8 годин впродовж доби  (вранці та ввечері), то вже узимку цей графік може збільшитись до 12-14 годин впродовж доби. У найгіршому випадку, жителям України доведеться пробути без електроенергії одну-дві доби. 

Взимку за умови сильних морозів відключення світла можуть тривати по 10-14 годин на добу. У найгіршому випадку - до 2 діб.

Такий прогноз дав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко,

"Якщо погода падає в -10...-15, то давайте будемо відвертими - протяжність відключень може бути 12-14 годин на добу. Не поспіль, а шматками за графіком", - сказав він.
"Може бути мякий сценарій - з теплою погодою. І тоді ми обійдемось може 4 годинами відключень на добу", - додав Харченко.

Він додав, що у ситуації, коли нас атакуватимуть росіяни, все може бути набагато сумніше.

"Ми тримаємось виключно на атомних електростанціях", - сказав він, зазначивши, що у нас нема запасу енергетики, на відміну від 2022-2023 років.

Найбільш складною ситуацією буде на лівобережжі і на півдні.

Також у коментарі "Еспресо" Харченко описав найгірший із можливих сценаріїв: "Негативний сценарій мені дуже важко обговорювати, тому що, на жаль, він дуже болючий. Якщо будуть наноситись удари, як це зараз обговорюють на російському телебаченні, по вивідних пристроях атомних станцій, де у нас, на жаль, немає захисту - Міністерство енергетики та Енергоатом не подбали про це, то нам буде дуже боляче. І за певних умов електрики може не бути 1-2 доби".

Яка ситуація із відключенням світла на Закарпатті й чи варто боятись найгірших сценаріїв?

На Закарпатті відключення світла розпочалися ще від початку нового 2024-го року. Водночас, обмеження електроенергії, насамперед, були введені в зв'язку із ремонтними роботами на електромережах в межах регіону. Також, у зв'язку із погодніми умовами, у деяких районах області, застосовувались й аварійні відключення світла.

Цьогоріч у березні, росіяни удруге атакували енергетичні об'єкти держави, унаслідок чого в областях були змушені повернутись до повторних блекаутів. Не оминули відключення і Закарпаття. Погодинний блекаут у регіоні застосували від 14 травня. Відсутність електроенергії позначилась на малому й середньому бізнесі - у великих містах регіону власники ресторанів, пекарень та інших потужних закладів були змушені перейти на генераторне живлення. Як гудуть генератори на одній з вулиць Ужгорода ми вже писали у попередній публікації.

У липні графіки погодинних відключень світла на Закарпатті змінились - годин збільшилось до 12 за добу. Люди почали обговорювати жорсткі ліміти використання електроенергії в мережі Фейсбук. До того, у деяких місцевих громадах електроенергію відключали на 15-17 годин, в людей і виходила з ладу електротехніка.

У серпні погодинні відключення повернулись. Вересень також розпочався із неочікуваних "сюрпризів". Наразі відключення застосовують у всіх шести чергах на 5-7 годин за добу. Люди знову реагують з обуренням на таку ситуацію. Водночас, в Укренерго радять українцям набратись терпіння й бути готовими до чергових складних викликів у цей період. Попереду - важкий опалювальний сезон. Жителям слід вже утеплювати власні оселі, запасатись дровами. Також варто подбати і про запаси альтернативними джерелами електроенергії, адже вони знадобляться під час відключень електроенергії.

Варто відзначити, на Закарпатті почали впроваджувати зелену енергетику. Перший вітряк в регіоні запустили у Нижньоворітській громаді.

Читайте також: Погодинний блекаут: закарпатцям додали й "відмінили" години відключень

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber